Event Results

Russian National


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Natalia Molchanova F CNF 00:00 70 m 70 m WHITE 70 OK
2 Alexey Molchanov M CNF 00:00 90 m 90 m WHITE 90 OK
3 Olga Surykova F CWT 00:00 60 m 60 m WHITE 60 OK
4 Olga Surykova F CWT 00:00 64 m 64 m WHITE 64 OK
5 Yury Shmatko M CWT 00:00 91 m 91 m WHITE 91 OK
6 Yury Shmatko M CNF 00:00 53 m 53 m WHITE 53 OK
7 Konstantin Novikov M CWT 00:00 75 m 75 m YELLOW 70 PEN
8 Konstantin Novikov M CWT 00:00 80 m 80 m WHITE 80 OK
9 Evgeny Sychev M CWT 00:00 91 m 91 m WHITE 91 OK
10 Evgeny Sychev M CNF 00:00 53 m 53 m WHITE 53 OK
11 Valeriy Tsykunenko M CWT 00:00 60 m 60 m RED 0 DQBO
12 Valery Chufarov M CNF 00:00 37 m 37 m WHITE 37 OK
13 Valery Chufarov M CNF 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
14 Dena Parsa F CWT 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
15 Dena Parsa F CWT 00:00 45 m 45 m WHITE 45 OK
16 Tatiana Zemskikh F CWT 00:00 57 m 57 m WHITE 57 OK
17 Tatiana Zemskikh F CNF 00:00 42 m 42 m WHITE 42 OK
18 Alexey Mikhaylov M CNF 00:00 45 m 45 m YELLOW 40 PEN
19 Alexey Mikhaylov M CNF 00:00 48 m 48 m WHITE 48 OK
20 Stephen Keenan M CWT 00:00 61 m 61 m WHITE 61 OK
21 Stephen Keenan M CWT 00:00 66 m 66 m YELLOW 61 PEN
22 Mehmet Arikok M FIM 00:00 65 m 65 m WHITE 65 OK
23 Mehmet Arikok M FIM 00:00 70 m 70 m WHITE 70 OK
24 Vitaliy Borodin M CWT 00:00 48 m 48 m RED 0 DQBO
25 Marina Kazankova F CWT 00:00 57 m 57 m WHITE 57 OK
26 Vadim Kuzmin M CWT 00:00 51 m 51 m WHITE 51 OK
27 Vadim Kuzmin M CNF 00:00 28 m 28 m WHITE 28 OK
28 Stanislav Shtin M CWT 00:00 44 m 38 m YELLOW 31 PEN
29 Stanislav Shtin M CWT 00:00 41 m 41 m WHITE 41 OK
30 Eugenia Kamaeva F CWT 00:00 33 m 33 m WHITE 33 OK
31 Eugenia Kamaeva F CWT 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
32 Anton Donevskikh M CNF 00:00 37 m 37 m WHITE 37 OK
33 Anton Donevskikh M CWT 00:00 57 m 48 m YELLOW 38 PEN
34 Mikhail Vlasov M CWT 00:00 35 m 35 m WHITE 35 OK
35 Alexander K. Pavlov M CNF 00:00 33 m 33 m YELLOW 28 PEN
36 Alexander K. Pavlov M CWT 00:00 44 m 38 m YELLOW 31 PEN
37 Vladimir Boyko M CWT 00:00 51 m 51 m WHITE 51 OK
38 Vladimir Boyko M CNF 00:00 31 m 31 m WHITE 31 OK
39 Zoya Golovnya F CWT 00:00 27 m 27 m WHITE 27 OK
40 Zoya Golovnya F CWT 00:00 30 m 30 m WHITE 30 OK
41 Irina Kocherova F CWT 00:00 41 m 38 m YELLOW 34 PEN
42 Irina Kocherova F CWT 00:00 41 m 21 m RED -20 DQSP
43 Elena Samokhvalova F CWT 00:00 51 m 51 m WHITE 51 OK
44 Elena Samokhvalova F CWT 00:00 35 m 35 m RED 0 DQBO
45 Pavel Dyakov M CWT 00:00 30 m 30 m YELLOW 20 PEN
46 Igor Sukharev M CWT 00:00 33 m 33 m WHITE 33 OK
47 Mikhail Krutyanskiy M CNF 00:00 28 m 4 m RED -24 DQSP
48 Yarob Bashraheel M CNF 00:00 40 m 40 m RED 0 DQBO
49 Yarob Bashraheel M CNF 00:00 40 m 40 m RED 0 DQSP