Event Results

Triple Depth - Freedive Dahab


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Bill Strömberg M STA 00:00 05:05 05:46 WHITE 69.2 OK
2 Bill Strömberg M CWT 00:00 65 m 57 m YELLOW 48 PEN
3 Bill Strömberg M FIM 00:00 70 m 65 m YELLOW 59 PEN
4 Bill Strömberg M CNF 00:00 54 m 49 m YELLOW 43 PEN
5 Ryuzo Shinomiya M CNF 00:00 50 m 50 m WHITE 50 OK
6 Ryuzo Shinomiya M FIM 00:00 80 m 80 m WHITE 80 OK
7 Ryuzo Shinomiya M CWT 00:00 82 m 82 m WHITE 82 OK
8 Andreas Güldner M STA 00:00 05:00 05:13 WHITE 62.6 OK
9 Andreas Güldner M CWT 00:00 55 m 55 m WHITE 55 OK
10 Andreas Güldner M FIM 00:00 70 m 70 m YELLOW 69 PEN
11 Andreas Güldner M CNF 00:00 37 m 37 m WHITE 37 OK
12 Lotta Ericson F STA 00:00 05:00 05:21 WHITE 64.2 OK
13 Lotta Ericson F CWT 00:00 61 m 61 m WHITE 61 OK
14 Lotta Ericson F FIM 00:00 67 m 67 m WHITE 67 OK
15 Lotta Ericson F CNF 00:00 41 m 41 m WHITE 41 OK
16 Tomoko Yamanouchi F FIM 00:00 37 m 37 m WHITE 37 OK
17 Sebastian Näslund M CWT 00:00 59 m 59 m WHITE 59 OK
18 Sebastian Näslund M FIM 00:00 69 m 59 m YELLOW 48 PEN
19 Sebastian Näslund M CNF 00:00 53 m 53 m YELLOW 43 PEN
20 Luc Wieder M STA 00:00 05:15 05:46 WHITE 69.2 OK
21 Luc Wieder M FIM 00:00 60 m 57 m YELLOW 53 PEN
22 Erez Beatus M CWT 00:00 56 m 56 m WHITE 56 OK
23 Erez Beatus M FIM 00:00 60 m 60 m WHITE 60 OK
24 Erez Beatus M CNF 00:00 47 m 42 m YELLOW 36 PEN
25 Stefan Baier M STA 00:00 04:00 04:01 WHITE 48.2 OK
26 Stefan Baier M CWT 00:00 45 m 37 m YELLOW 28 PEN
27 Stefan Baier M FIM 00:00 47 m 42 m YELLOW 36 PEN
28 Stefan Baier M CNF 00:00 25 m 25 m WHITE 25 OK
29 Mark Harris M STA 00:00 05:00 06:20 WHITE 76 OK
30 Mark Harris M CWT 00:00 61 m 61 m WHITE 61 OK
31 Mark Harris M FIM 00:00 60 m 60 m WHITE 60 OK
32 Mark Harris M CNF 00:00 38 m 38 m WHITE 38 OK
33 Natalia Molchanova F FIM 00:00 78 m 78 m WHITE 78 OK
34 Natalia Molchanova F CNF 00:00 55 m 55 m WHITE 55 OK
35 Ute Gessmann F CNF 00:00 21 m 21 m WHITE 21 OK
36 Ute Gessmann F FIM 00:00 45 m 45 m WHITE 45 OK
37 Alexey Molchanov M CNF 00:00 52 m 52 m WHITE 52 OK
38 Max Reubert M STA 00:00 04:30 02:54 YELLOW 15 PEN
39 Natalia Avseenko F CNF 00:00 50 m 50 m WHITE 50 OK
40 Annelie Pompe F CNF 00:00 24 m 24 m WHITE 24 OK
41 Annelie Pompe F CWT 00:00 42 m 42 m WHITE 42 OK
42 Annelie Pompe F FIM 00:00 46 m 46 m WHITE 46 OK
43 Jens Schou M STA 00:00 06:02 06:21 WHITE 76.2 OK
44 Linda Paganelli F CNF 00:00 42 m 42 m WHITE 42 OK
45 Linda Paganelli F STA 00:00 00:30 05:38 WHITE 67.6 OK
46 Linda Paganelli F CWT 00:00 66 m 66 m WHITE 66 OK
47 Linda Paganelli F FIM 00:00 60 m 60 m WHITE 60 OK
48 Euzebio Saenz De St. Maria M CWT 00:00 60 m 60 m WHITE 60 OK
49 Euzebio Saenz De St. Maria M FIM 00:00 75 m 69 m YELLOW 62 PEN
50 Euzebio Saenz De St. Maria M CNF 00:00 42 m 42 m WHITE 42 OK
51 Fred Stone M CWT 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
52 Fred Stone M FIM 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
53 Fred Stone M CNF 00:00 31 m 31 m WHITE 31 OK
54 Larisa Malykhina F CWT 00:00 50 m 50 m WHITE 50 OK
55 Larisa Malykhina F FIM 00:00 40 m 40 m WHITE 40 OK
56 Red Fisher M STA 00:00 04:00 04:24 WHITE 52.8 OK
57 Red Fisher M CWT 00:00 52 m 52 m WHITE 52 OK
58 Red Fisher M FIM 00:00 50 m 50 m WHITE 50 OK
59 Red Fisher M CNF 00:00 50 m 50 m WHITE 50 OK