Event Results

III World Class Open 2014


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Vladimir Romanov M STA 00:00 03:00 04:43 WHITE 56.6 OK
2 Vladimir Romanov M DNF 00:00 50 m 83 m WHITE 41.5 OK
3 Irina Klishina F STA 00:00 00:01 02:06 WHITE 25.2 OK
4 Dmitry Matveev M DNF 00:00 60 m 75 m WHITE 37.5 OK
5 Alexey Chichikin M STA 00:00 03:00 04:44 WHITE 56.8 OK
6 Alexander K. Pavlov M STA 00:00 04:45 05:02 WHITE 60.4 OK
7 Mikhail Reshetnikov M STA 00:00 00:30 04:48 WHITE 57.6 OK
8 Mikhail Reshetnikov M DNF 00:00 51 m 62 m WHITE 31 OK
9 Margarita Pinashkina F DNF 00:00 47 m 64 m WHITE 32 OK
10 Alexandr Eremchenko M STA 00:00 04:00 04:25 WHITE 53 OK
11 Alexandr Eremchenko M DNF 00:00 59 m 90 m WHITE 45 OK
12 Evgeny Politov M STA 00:00 01:11 02:26 WHITE 29.2 OK
13 Evgeny Politov M DNF 00:00 11 m 84 m WHITE 42 OK
14 Andrey Tarasov M STA 00:00 03:33 05:29 WHITE 65.8 OK
15 Andrey Tarasov M DNF 00:00 33 m 97 m WHITE 48.5 OK
16 Elena Vasiljeva F STA 00:00 00:30 04:21 WHITE 52.2 OK
17 Elena Vasiljeva F DYN 00:00 50 m 79 m WHITE 39.5 OK
18 Yuzhneya Gorelik F STA 00:00 04:01 04:35 WHITE 55 OK
19 Yuzhneya Gorelik F DNF 00:00 41 m 63 m WHITE 31.5 OK
20 Farida Ulumbekova F STA 00:00 02:30 02:45 WHITE 33 OK
21 Natalia Gosteva F STA 00:00 00:30 03:00 WHITE 36 OK
22 Yuri Litvinov M STA 00:00 03:01 04:29 WHITE 53.8 OK
23 Yuri Litvinov M DNF 00:00 60 m 63 m WHITE 31.5 OK
24 Anatoly Makhov M STA 00:00 03:00 03:53 WHITE 46.6 OK
25 Anatoly Makhov M DNF 00:00 50 m 84 m WHITE 42 OK
26 Alexandr Pangaev M STA 00:00 00:01 04:50 WHITE 58 OK
27 Alexandr Pangaev M DNF 00:00 100 m 131 m WHITE 65.5 OK
28 Andrey Vertogradov M STA 00:00 04:00 03:38 YELLOW 39 PEN
29 Andrey Vagner M DYN 00:00 40 m 55 m WHITE 27.5 OK
30 Olga Abramovskikh F STA 00:00 02:01 05:17 WHITE 63.4 OK
31 Galina Taranukha F STA 00:00 00:30 04:18 WHITE 51.6 OK
32 Galina Taranukha F DYN 00:00 40 m 75 m WHITE 37.5 OK
33 Marina Bychkova F STA 00:00 01:30 04:03 WHITE 48.6 OK
34 Mariya Sheleg F STA 00:00 01:41 03:34 WHITE 42.8 OK
35 Mariya Sheleg F DYN 00:00 25 m 68 m WHITE 34 OK
36 Natalya Misolina F STA 00:00 02:00 03:17 WHITE 39.4 OK
37 Natalya Misolina F DYN 00:00 40 m 67 m WHITE 33.5 OK
38 Olga Tsygankova F STA 00:00 00:40 02:52 WHITE 34.4 OK
39 Olga Tsygankova F DNF 00:00 10 m 49 m WHITE 24.5 OK
40 Roman Bychkov M STA 00:00 02:15 04:39 WHITE 55.8 OK
41 Evgeny Makarov M STA 00:00 00:07 03:38 WHITE 43.6 OK
42 Evgeny Makarov M DNF 00:00 22 m 85 m WHITE 42.5 OK
43 Maksim Sotnikov M STA 00:00 02:00 03:18 WHITE 39.6 OK
44 Andrey Mezhetov M STA 00:00 04:54 03:50 YELLOW 33 PEN
45 Aleksey Sidorov M STA 00:00 02:31 02:05 YELLOW 20 PEN
46 Aleksey Papush M STA 00:00 01:00 01:22 WHITE 16.4 OK
47 Aleksey Papush M DYN 00:00 26 m 57 m WHITE 28.5 OK