Event Results

Russian Freediving Championship


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Sergey Kalinin M DYN 00:00 100 m 100 m YELLOW 45 PEN
2 Natalia Molchanova F DYN 00:00 150 m 200 m WHITE 100 OK
3 Natalia Molchanova F DNF 00:00 100 m 134 m YELLOW 57 PEN
4 Natalia Molchanova F STA 00:00 06:00 07:30 WHITE 90 OK
5 Patrick Schnorf M DYN 00:00 101 m 126 m WHITE 63 OK
6 Patrick Schnorf M STA 00:00 05:01 05:37 WHITE 67.4 OK
7 Alexey Molchanov M DYN 00:00 150 m 200 m WHITE 100 OK
8 Alexey Molchanov M DNF 00:00 100 m 127 m WHITE 63.5 OK
9 Alexey Molchanov M STA 00:00 05:30 06:17 WHITE 75.4 OK
10 Anton Sobko M DNF 00:00 40 m 105 m WHITE 52.5 OK
11 Andrey Lagutin M DYN 00:00 75 m 90 m WHITE 45 OK
12 Andrey Lagutin M DNF 00:00 70 m 65 m YELLOW 30 PEN
13 Andrey Lagutin M STA 00:00 03:00 04:06 WHITE 49.2 OK
14 Liudmila Anissimova F DYN 00:00 100 m 116 m WHITE 58 OK
15 Liudmila Anissimova F DNF 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
16 Liudmila Anissimova F STA 00:00 03:00 03:48 WHITE 45.6 OK
17 Natalia Avseenko F DYN 00:00 110 m 134 m WHITE 67 OK
18 Natalia Avseenko F STA 00:00 04:30 06:14 WHITE 74.8 OK
19 Elena Furmanova F DYN 00:00 75 m 91 m WHITE 45.5 OK
20 Elena Furmanova F DNF 00:00 30 m 37 m WHITE 18.5 OK
21 Elena Furmanova F STA 00:00 02:30 02:36 WHITE 31.2 OK
22 Polina Kovaleva F DYN 00:00 75 m 89 m WHITE 44.5 OK
23 Polina Kovaleva F DNF 00:00 50 m 53 m WHITE 26.5 OK
24 Polina Kovaleva F STA 00:00 02:40 03:24 WHITE 40.8 OK
25 Alexander Skrypnik M DYN 00:00 101 m 100 m YELLOW 50 PEN
26 Igor Orel M DYN 00:00 100 m 99 m YELLOW 48 PEN
27 Igor Orel M STA 00:00 04:00 04:31 WHITE 54.2 OK
28 Evgeny Yasniy M DYN 00:00 100 m 100 m WHITE 50 OK
29 Evgeny Yasniy M DNF 00:00 75 m 80 m WHITE 40 OK
30 Evgeny Yasniy M STA 00:00 04:00 03:27 YELLOW 34 PEN
31 Dmitry Kostarev M DYN 00:00 75 m 99 m WHITE 49.5 OK
32 Elena Timoshenko F DNF 00:00 50 m 73 m WHITE 36.5 OK
33 Elena Timoshenko F STA 00:00 01:30 03:41 WHITE 44.2 OK
34 Olga Surykova F DYN 00:00 100 m 113 m WHITE 56.5 OK
35 Olga Surykova F DNF 00:00 55 m 63 m WHITE 31.5 OK
36 Olga Surykova F STA 00:00 03:00 03:40 WHITE 44 OK
37 Olga Lukova F DYN 00:00 100 m 120 m WHITE 60 OK
38 Olga Lukova F DNF 00:00 60 m 78 m WHITE 39 OK
39 Olga Lukova F STA 00:00 02:30 03:14 WHITE 38.8 OK
40 Anastasia Semenova F DYN 00:00 70 m 100 m WHITE 50 OK
41 Anastasia Semenova F DNF 00:00 40 m 45 m WHITE 22.5 OK
42 Anastasia Semenova F STA 00:00 03:00 04:04 WHITE 48.8 OK
43 Julia Palamarchuk F DYN 00:00 75 m 82 m WHITE 41 OK
44 Julia Palamarchuk F DNF 00:00 35 m 35 m WHITE 17.5 OK
45 Julia Palamarchuk F STA 00:00 02:40 02:51 WHITE 34.2 OK
46 Milena Mezhueva F DYN 00:00 70 m 70 m WHITE 35 OK
47 Milena Mezhueva F DNF 00:00 50 m 57 m WHITE 28.5 OK
48 Milena Mezhueva F STA 00:00 03:00 03:26 WHITE 41.2 OK
49 Svetlana Dumina F DYN 00:00 75 m 69 m YELLOW 32 PEN
50 Svetlana Dumina F DNF 00:00 30 m 33 m WHITE 16.5 OK
51 Svetlana Dumina F STA 00:00 03:50 03:39 YELLOW 41 PEN
52 Natalia Sushko F DYN 00:00 80 m 67 m YELLOW 27 PEN
53 Natalia Sushko F DNF 00:00 35 m 36 m WHITE 18 OK
54 Natalia Sushko F STA 00:00 03:30 03:34 WHITE 42.8 OK
55 Zoya Beketova F DYN 00:00 50 m 50 m YELLOW 24 PEN
56 Zoya Beketova F DNF 00:00 30 m 37 m WHITE 18.5 OK
57 Zoya Beketova F STA 00:00 02:00 02:17 WHITE 27.4 OK
58 Ludmila Prudnikova F DYN 00:00 75 m 50 m YELLOW 12 PEN
59 Anna Terehova F DYN 00:00 75 m 50 m YELLOW 12 PEN
60 Anna Terehova F DNF 00:00 35 m 43 m WHITE 21.5 OK
61 Anna Terehova F STA 00:00 03:00 02:44 YELLOW 29 PEN
62 Sergey Kozunov M DYN 00:00 100 m 100 m WHITE 50 OK
63 Sergey Kozunov M STA 00:00 04:30 05:12 WHITE 62.4 OK
64 Victor Hilkevich M DYN 00:00 80 m 100 m WHITE 50 OK
65 Alexander Bandurkin M DYN 00:00 75 m 100 m WHITE 50 OK
66 Alexander Bandurkin M DNF 00:00 40 m 54 m WHITE 27 OK
67 Alexander Bandurkin M STA 00:00 04:05 04:42 YELLOW 54 PEN
68 Sergey Orlov M DYN 00:00 75 m 96 m WHITE 48 OK
69 Sergey Orlov M DNF 00:00 50 m 65 m WHITE 32.5 OK
70 Sergey Orlov M STA 00:00 04:00 04:23 WHITE 52.6 OK
71 Andrey Multanov M DYN 00:00 75 m 92 m YELLOW 41 PEN
72 Andrey Multanov M DNF 00:00 50 m 65 m WHITE 32.5 OK
73 Andrey Multanov M STA 00:00 03:00 04:04 WHITE 48.8 OK
74 Andrey Peredreev M DYN 00:00 75 m 78 m WHITE 39 OK
75 Andrey Peredreev M DNF 00:00 50 m 64 m WHITE 32 OK
76 Andrey Peredreev M STA 00:00 04:40 04:08 YELLOW 43 PEN
77 Iliya Rodkin M DYN 00:00 75 m 72 m YELLOW 34 PEN
78 Iliya Rodkin M DNF 00:00 60 m 59 m YELLOW 29 PEN
79 Iliya Rodkin M STA 00:00 03:30 03:02 YELLOW 30 PEN
80 Konstantin Borisov M DYN 00:00 70 m 69 m YELLOW 34 PEN
81 Konstantin Borisov M DNF 00:00 40 m 50 m WHITE 25 OK
82 Konstantin Borisov M STA 00:00 03:00 03:58 WHITE 47.6 OK
83 Alexey Samoilikov M DYN 00:00 100 m 82 m YELLOW 32 PEN
84 Alexey Samoilikov M DNF 00:00 70 m 59 m YELLOW 24 PEN
85 Alexey Samoilikov M STA 00:00 05:00 03:23 YELLOW 21 PEN