Event Results

Russian Freediving Championship


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Alexander Dudov M DNF 00:00 60 m 92 m WHITE 46 OK
2 Alexander Dudov M STA 00:00 04:00 04:31 WHITE 54.2 OK
3 Sergey Kalinin M DNF 00:00 70 m 70 m WHITE 35 OK
4 Sergey Kalinin M STA 00:00 04:30 03:54 YELLOW 39 PEN
5 Sergey Zavertkin M DYN 00:00 100 m 124 m WHITE 62 OK
6 Sergey Zavertkin M DNF 00:00 75 m 74 m YELLOW 36 PEN
7 Dmitrii Kochin M DYN 00:00 60 m 59 m YELLOW 29 PEN
8 Dmitrii Kochin M DNF 00:00 50 m 45 m YELLOW 20 PEN
9 Dmitrii Kochin M STA 00:00 02:30 03:55 WHITE 47 OK
10 Natalia Molchanova F DYN 00:00 145 m 172 m WHITE 86 OK
11 Natalia Molchanova F DNF 00:00 93 m 108 m WHITE 54 OK
12 Natalia Molchanova F STA 00:00 05:40 06:30 WHITE 78 OK
13 Alexey Molchanov M DYN 00:00 140 m 171 m WHITE 85.5 OK
14 Alexey Molchanov M DNF 00:00 90 m 107 m WHITE 53.5 OK
15 Alexey Molchanov M STA 00:00 05:30 05:28 YELLOW 65 PEN
16 Igor Kudzagov M DNF 00:00 50 m 58 m WHITE 29 OK
17 Igor Kudzagov M STA 00:00 02:30 02:48 WHITE 33.6 OK
18 Andrey Lagutin M DYN 00:00 75 m 86 m WHITE 43 OK
19 Andrey Lagutin M DNF 00:00 75 m 68 m YELLOW 30 PEN
20 Andrey Lagutin M STA 00:00 03:45 03:31 YELLOW 39 PEN
21 Natalia Avseenko F DYN 00:00 75 m 100 m WHITE 50 OK
22 Natalia Avseenko F DNF 00:00 50 m 66 m WHITE 33 OK
23 Natalia Avseenko F STA 00:00 03:30 03:43 WHITE 44.6 OK
24 Natalia Lipskaya F DYN 00:00 50 m 76 m WHITE 38 OK
25 Natalia Lipskaya F DNF 00:00 25 m 39 m WHITE 19.5 OK
26 Natalia Lipskaya F STA 00:00 01:00 02:14 WHITE 26.8 OK
27 Elena Furmanova F DYN 00:00 70 m 77 m WHITE 38.5 OK
28 Elena Furmanova F DNF 00:00 30 m 33 m WHITE 16.5 OK
29 Elena Furmanova F STA 00:00 03:15 02:54 YELLOW 30 PEN
30 Polina Kovaleva F DYN 00:00 50 m 70 m WHITE 35 OK
31 Polina Kovaleva F DNF 00:00 35 m 42 m WHITE 21 OK
32 Polina Kovaleva F STA 00:00 02:40 03:06 WHITE 37.2 OK
33 Sergey Grishin M DYN 00:00 80 m 108 m WHITE 54 OK
34 Sergey Grishin M DNF 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
35 Sergey Grishin M STA 00:00 03:00 03:32 WHITE 42.4 OK
36 Alexander Skrypnik M DYN 00:00 100 m 100 m WHITE 50 OK
37 Alexander Skrypnik M DNF 00:00 60 m 78 m WHITE 39 OK
38 Alexander Skrypnik M STA 00:00 04:00 04:02 WHITE 48.4 OK
39 Igor Orel M DYN 00:00 75 m 100 m WHITE 50 OK
40 Igor Orel M DNF 00:00 50 m 88 m WHITE 44 OK
41 Igor Orel M STA 00:00 03:00 04:00 WHITE 48 OK
42 Arman Zograbyan M DYN 00:00 70 m 82 m WHITE 41 OK
43 Arman Zograbyan M DNF 00:00 40 m 55 m WHITE 27.5 OK
44 Arman Zograbyan M STA 00:00 02:00 02:52 WHITE 34.4 OK
45 Ivan Zhirov M DYN 00:00 65 m 73 m WHITE 36.5 OK
46 Ivan Zhirov M DNF 00:00 45 m 56 m WHITE 28 OK
47 Ivan Zhirov M STA 00:00 03:00 03:30 WHITE 42 OK
48 Evgeny Yasniy M DYN 00:00 100 m 80 m YELLOW 30 PEN
49 Evgeny Yasniy M STA 00:00 03:45 03:00 YELLOW 27 PEN
50 Dmitry Kostarev M DYN 00:00 60 m 71 m YELLOW 26 PEN
51 Dmitry Kostarev M STA 00:00 03:00 03:52 WHITE 46.4 OK
52 Alexander Zyk M DYN 00:00 116 m 71 m YELLOW 13 PEN
53 Alexander Zyk M STA 00:00 04:30 02:20 YELLOW 2 PEN
54 Elena Timoshenko F DYN 00:00 50 m 131 m WHITE 65.5 OK
55 Olga Surykova F DYN 00:00 50 m 98 m WHITE 49 OK
56 Olga Surykova F DNF 00:00 40 m 61 m WHITE 30.5 OK
57 Olga Surykova F STA 00:00 03:00 03:53 WHITE 46.6 OK
58 Olga Lukova F DYN 00:00 50 m 87 m WHITE 43.5 OK
59 Olga Lukova F DNF 00:00 45 m 65 m WHITE 32.5 OK
60 Olga Lukova F STA 00:00 02:30 03:00 WHITE 36 OK
61 Elena Tolmacheva F DYN 00:00 50 m 76 m WHITE 38 OK
62 Elena Tolmacheva F DNF 00:00 35 m 41 m WHITE 20.5 OK
63 Elena Tolmacheva F STA 00:00 02:40 03:19 WHITE 39.8 OK
64 Ludmila Gazeeva F DYN 00:00 50 m 58 m WHITE 29 OK
65 Ludmila Gazeeva F DNF 00:00 20 m 35 m WHITE 17.5 OK
66 Ludmila Gazeeva F STA 00:00 01:20 01:36 WHITE 19.2 OK
67 Elena Gracheva F DYN 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
68 Elena Gracheva F DNF 00:00 25 m 29 m WHITE 14.5 OK
69 Elena Gracheva F STA 00:00 01:00 01:17 WHITE 15.4 OK
70 Alexey Kalenkovich M DNF 00:00 50 m 69 m WHITE 34.5 OK