Event Results

Moscow Freediver Cup 2004


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Pavel Kazankov M DYN 00:00 75 m 93 m WHITE 46.5 OK
2 Pavel Kazankov M STA 00:00 05:30 05:04 YELLOW 55 PEN
3 Alexander Dudov M DYN 00:00 75 m 150 m WHITE 75 OK
4 Alexander Dudov M DNF 00:00 50 m 77 m YELLOW 36 PEN
5 Alexander Dudov M STA 00:00 03:00 02:37 YELLOW 26 PEN
6 Sergey Kalinin M DYN 00:00 100 m 100 m WHITE 50 OK
7 Sergey Kalinin M DNF 00:00 70 m 69 m YELLOW 34 PEN
8 Sergey Zavertkin M STA 00:00 04:00 05:12 WHITE 62.4 OK
9 Sergey Bayukov M DYN 00:00 100 m 126 m WHITE 63 OK
10 Sergey Bayukov M DNF 00:00 50 m 56 m WHITE 28 OK
11 Sergey Bayukov M STA 00:00 03:00 04:06 WHITE 49.2 OK
12 Dmitrii Kochin M DYN 00:00 50 m 57 m WHITE 28.5 OK
13 Dmitrii Kochin M STA 00:00 04:00 04:17 WHITE 51.4 OK
14 Maxim Maximov M DYN 00:00 60 m 50 m YELLOW 22 PEN
15 Maxim Maximov M DNF 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
16 Maxim Maximov M STA 00:00 03:00 03:29 WHITE 41.8 OK
17 Evgeny Fetisov M DYN 00:00 50 m 82 m WHITE 41 OK
18 Evgeny Fetisov M DNF 00:00 30 m 49 m WHITE 24.5 OK
19 Evgeny Fetisov M STA 00:00 02:30 03:09 WHITE 37.8 OK
20 Natalia Molchanova F DYN 00:00 140 m 155 m WHITE 77.5 OK
21 Olga Stepanischeva F DYN 00:00 75 m 89 m WHITE 44.5 OK
22 Olga Stepanischeva F DNF 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
23 Olga Stepanischeva F STA 00:00 03:30 04:09 WHITE 49.8 OK
24 Alexey Molchanov M DYN 00:00 100 m 158 m WHITE 79 OK
25 Alexey Molchanov M DNF 00:00 65 m 91 m WHITE 45.5 OK
26 Oleg Tsyganov M DYN 00:00 130 m 129 m YELLOW 64 PEN
27 Oleg Tsyganov M STA 00:00 05:00 04:01 YELLOW 36 PEN
28 Anton Sobko M DYN 00:00 50 m 107 m WHITE 53.5 OK
29 Anton Sobko M DNF 00:00 35 m 103 m WHITE 51.5 OK
30 Anton Sobko M STA 00:00 02:00 04:00 YELLOW 47 PEN
31 Evgeny Butov M DYN 00:00 100 m 100 m WHITE 50 OK
32 Evgeny Butov M DNF 00:00 50 m 68 m WHITE 34 OK
33 Evgeny Butov M STA 00:00 05:00 05:04 WHITE 60.8 OK
34 Ilia Knyazev M DYN 00:00 75 m 99 m WHITE 49.5 OK
35 Ilia Knyazev M DNF 00:00 35 m 49 m WHITE 24.5 OK
36 Ilia Knyazev M STA 00:00 02:15 03:49 WHITE 45.8 OK
37 Ivan Shakhov M DYN 00:00 125 m 112 m YELLOW 49 PEN
38 Ivan Shakhov M DNF 00:00 75 m 61 m YELLOW 30 PEN
39 Igor Kudzagov M DYN 00:00 60 m 85 m WHITE 42.5 OK
40 Igor Kudzagov M DNF 00:00 40 m 50 m WHITE 25 OK
41 Andrey Volkovich M DYN 00:00 50 m 82 m WHITE 41 OK
42 Andrey Volkovich M DNF 00:00 50 m 64 m WHITE 32 OK
43 Andrey Volkovich M STA 00:00 03:00 03:13 WHITE 38.6 OK
44 Alexander Shevchenko M DYN 00:00 75 m 80 m WHITE 40 OK
45 Alexander Shevchenko M STA 00:00 04:00 04:25 WHITE 53 OK
46 Andrey Bobrovnikov M DYN 00:00 75 m 79 m WHITE 39.5 OK
47 Andrey Bobrovnikov M DNF 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
48 Andrey Bobrovnikov M STA 00:00 04:00 05:04 WHITE 60.8 OK
49 Sergey Parkhonin M DYN 00:00 60 m 77 m WHITE 38.5 OK
50 Sergey Parkhonin M DNF 00:00 40 m 56 m WHITE 28 OK
51 Sergey Parkhonin M STA 00:00 02:30 03:29 WHITE 41.8 OK
52 Valentin Kovalev M DYN 00:00 60 m 75 m WHITE 37.5 OK
53 Valentin Kovalev M DNF 00:00 50 m 53 m WHITE 26.5 OK
54 Valentin Kovalev M STA 00:00 03:30 03:40 WHITE 44 OK
55 Denis Parkhonin M DYN 00:00 60 m 74 m WHITE 37 OK
56 Denis Parkhonin M DNF 00:00 50 m 49 m YELLOW 24 PEN
57 Denis Parkhonin M STA 00:00 02:30 03:46 WHITE 45.2 OK
58 Victor Kokoruza M DYN 00:00 50 m 69 m WHITE 34.5 OK
59 Victor Kokoruza M DNF 00:00 50 m 56 m WHITE 28 OK
60 Victor Kokoruza M STA 00:00 03:00 04:16 WHITE 51.2 OK
61 Andrey Lagutin M DYN 00:00 60 m 66 m WHITE 33 OK
62 Andrey Lagutin M DNF 00:00 50 m 64 m WHITE 32 OK
63 Andrey Lagutin M STA 00:00 03:00 03:59 WHITE 47.8 OK
64 Andrey Shumarin M DYN 00:00 50 m 66 m WHITE 33 OK
65 Andrey Shumarin M DNF 00:00 40 m 49 m WHITE 24.5 OK
66 Andrey Shumarin M STA 00:00 02:45 03:40 WHITE 44 OK
67 Vlad Stepanischev M DYN 00:00 40 m 66 m WHITE 33 OK
68 Vlad Stepanischev M DNF 00:00 35 m 49 m WHITE 24.5 OK
69 Vlad Stepanischev M STA 00:00 03:30 03:08 YELLOW 38 PEN
70 Alexey Khanov M DYN 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
71 Alexey Khanov M DNF 00:00 30 m 56 m WHITE 28 OK
72 Alexey Khanov M STA 00:00 03:00 04:08 WHITE 49.6 OK
73 Alexander Didenko M DYN 00:00 75 m 66 m YELLOW 28 PEN
74 Alexander Didenko M DNF 00:00 25 m 38 m WHITE 19 OK
75 Alexander Didenko M STA 00:00 01:50 03:10 WHITE 38 OK
76 Victor Semenenko M DYN 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
77 Victor Semenenko M DNF 00:00 25 m 32 m WHITE 16 OK
78 Victor Semenenko M STA 00:00 02:30 02:57 WHITE 35.4 OK
79 Valentin Palm M DYN 00:00 40 m 50 m WHITE 25 OK
80 Valentin Palm M DNF 00:00 25 m 35 m WHITE 17.5 OK
81 Valentin Palm M STA 00:00 02:30 01:45 YELLOW 12 PEN
82 Liudmila Anissimova F DYN 00:00 100 m 114 m WHITE 57 OK
83 Liudmila Anissimova F DNF 00:00 30 m 64 m WHITE 32 OK
84 Liudmila Anissimova F STA 00:00 03:00 03:26 WHITE 41.2 OK
85 Ekaterina Senichkina F DYN 00:00 100 m 111 m WHITE 55.5 OK
86 Ekaterina Senichkina F DNF 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
87 Ekaterina Senichkina F STA 00:00 02:30 03:00 WHITE 36 OK
88 Natalia Avseenko F DYN 00:00 75 m 84 m WHITE 42 OK
89 Natalia Avseenko F DNF 00:00 60 m 50 m YELLOW 20 PEN
90 Natalia Lipskaya F DYN 00:00 65 m 80 m WHITE 40 OK
91 Natalia Lipskaya F DNF 00:00 25 m 36 m WHITE 18 OK
92 Natalia Lipskaya F STA 00:00 02:00 02:55 WHITE 35 OK
93 Elena Furmanova F DYN 00:00 50 m 80 m WHITE 40 OK
94 Elena Furmanova F DNF 00:00 30 m 32 m WHITE 16 OK
95 Elena Furmanova F STA 00:00 02:30 03:04 WHITE 36.8 OK
96 Irina Urnova F DYN 00:00 50 m 79 m YELLOW 38 PEN
97 Irina Urnova F DNF 00:00 35 m 49 m WHITE 24.5 OK
98 Irina Urnova F STA 00:00 02:00 03:06 WHITE 37.2 OK
99 Julia Elbert F DYN 00:00 50 m 75 m WHITE 37.5 OK
100 Julia Elbert F DNF 00:00 40 m 55 m WHITE 27.5 OK
101 Julia Elbert F STA 00:00 02:45 03:41 WHITE 44.2 OK
102 Ksenia Romanovskaya F DYN 00:00 50 m 72 m WHITE 36 OK
103 Ksenia Romanovskaya F DNF 00:00 25 m 38 m WHITE 19 OK
104 Ksenia Romanovskaya F STA 00:00 02:00 03:06 WHITE 37.2 OK
105 Maria Osipenkova F DYN 00:00 60 m 62 m WHITE 31 OK
106 Maria Osipenkova F DNF 00:00 40 m 36 m YELLOW 16 PEN
107 Maria Osipenkova F STA 00:00 01:30 02:24 WHITE 28.8 OK
108 Natalia Kruk F DYN 00:00 60 m 60 m WHITE 30 OK
109 Natalia Kruk F DNF 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
110 Natalia Kruk F STA 00:00 03:00 03:16 WHITE 39.2 OK
111 Antonina Chizhichenko F DYN 00:00 50 m 60 m WHITE 30 OK
112 Antonina Chizhichenko F STA 00:00 03:00 04:29 WHITE 53.8 OK
113 Polina Kovaleva F DYN 00:00 50 m 50 m WHITE 25 OK
114 Polina Kovaleva F DNF 00:00 30 m 32 m WHITE 16 OK
115 Olga Khvostova F DYN 00:00 40 m 50 m WHITE 25 OK
116 Olga Khvostova F DNF 00:00 30 m 48 m WHITE 24 OK
117 Olga Khvostova F STA 00:00 01:30 02:42 YELLOW 31 PEN
118 Alexey Alexandrov M DNF 00:00 50 m 45 m YELLOW 20 PEN
119 Alexey Alexandrov M STA 00:00 03:00 03:20 WHITE 40 OK
120 Valery Seregin M DNF 00:00 25 m 32 m WHITE 16 OK
121 Valery Seregin M STA 00:00 02:30 02:39 WHITE 31.8 OK
122 Eugenia Khalyavka F STA 00:00 03:00 03:09 WHITE 37.8 OK