Event Results

Great Northern 2014. International.


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 John Moorcroft M DNF 00:00 1 m 164 m RED 0 DQSP
2 John Moorcroft M STA 00:00 01:00 05:24 WHITE 64.8 OK
3 John Moorcroft M DYN 00:00 100 m 155 m WHITE 77.5 OK
4 Liv Philip F DNF 00:00 76 m 116 m WHITE 58 OK
5 Liv Philip F STA 00:00 03:06 05:21 WHITE 64.2 OK
6 Liv Philip F DYN 00:00 97 m 142 m WHITE 71 OK
7 Antonio Del Duca M DNF 00:00 1 m 142 m WHITE 71 OK
8 Antonio Del Duca M STA 00:00 04:30 06:11 WHITE 74.2 OK
9 Antonio Del Duca M DYN 00:00 1 m 209 m WHITE 104.5 OK
10 Timothy Money M DNF 00:00 1 m 117 m WHITE 58.5 OK
11 Timothy Money M STA 00:00 00:01 05:31 WHITE 66.2 OK
12 Timothy Money M DYN 00:00 151 m 161 m WHITE 80.5 OK
13 Georgina Miller F DNF 00:00 50 m 105 m WHITE 52.5 OK
14 Georgina Miller F STA 00:00 00:01 06:15 WHITE 75 OK
15 Georgina Miller F DYN 00:00 75 m 139 m WHITE 69.5 OK
16 Gary Mcgrath M DNF 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
17 Gary Mcgrath M STA 00:00 00:30 05:20 WHITE 64 OK
18 Gary Mcgrath M DYN 00:00 50 m 150 m WHITE 75 OK
19 Ken Kiriyama M STA 00:00 00:01 05:40 YELLOW 67 PEN
20 Ken Kiriyama M DYN 00:00 155 m 142 m YELLOW 62 PEN
21 Mike Benke M DNF 00:00 101 m 142 m WHITE 71 OK
22 Mike Benke M STA 00:00 04:30 05:03 WHITE 60.6 OK
23 Mike Benke M DYN 00:00 101 m 127 m WHITE 63.5 OK
24 Gary Lowe M DNF 00:00 5 m 126 m WHITE 63 OK
25 Gary Lowe M STA 00:00 00:10 04:30 WHITE 54 OK
26 Gary Lowe M DYN 00:00 120 m 167 m WHITE 83.5 OK
27 Jean-Fabrice Detard M DNF 00:00 90 m 107 m WHITE 53.5 OK
28 Jean-Fabrice Detard M STA 00:00 04:30 05:24 WHITE 64.8 OK
29 Jean-Fabrice Detard M DYN 00:00 120 m 145 m RED 0 DQBO
30 Dan Betts M DNF 00:00 102 m 105 m RED 0 DQSP
31 Dan Betts M STA 00:00 02:33 05:05 WHITE 61 OK
32 Dan Betts M DYN 00:00 102 m 150 m WHITE 75 OK
33 Chris Crawshaw M DNF 00:00 101 m 146 m WHITE 73 OK
34 Chris Crawshaw M STA 00:00 01:25 06:24 RED 0 DQSP
35 Chris Crawshaw M DYN 00:00 125 m 173 m WHITE 86.5 OK
36 Nick Uzel M DNF 00:00 50 m 124 m WHITE 62 OK
37 Nick Uzel M STA 00:00 01:00 03:37 WHITE 43.4 OK
38 Nick Uzel M DYN 00:00 75 m 179 m RED 0 DQOTHER
39 Bartosz Lubecki M DNF 00:00 1 m 125 m RED 0 DQBO
40 Bartosz Lubecki M STA 00:00 00:01 04:04 WHITE 48.8 OK
41 Bartosz Lubecki M DYN 00:00 140 m 139 m WHITE 69 OK
42 Adam Drzazga M DNF 00:00 75 m 75 m WHITE 37.5 OK
43 Adam Drzazga M STA 00:00 05:00 06:50 YELLOW 81 PEN
44 Adam Drzazga M DYN 00:00 125 m 140 m WHITE 70 OK
45 Mark Gooding M STA 00:00 04:00 05:30 WHITE 66 OK
46 Mark Gooding M DYN 00:00 75 m 119 m WHITE 59.5 OK
47 Rosie Hancock F DNF 00:00 5 m 70 m WHITE 35 OK
48 Benedicte Philippon F DNF 00:00 60 m 62 m WHITE 31 OK
49 Benedicte Philippon F DYN 00:00 80 m 100 m WHITE 50 OK
50 Rebecca Coales F DNF 00:00 75 m 145 m WHITE 72.5 OK
51 Rebecca Coales F STA 00:00 00:30 05:27 WHITE 65.4 OK
52 Rebecca Coales F DYN 00:00 126 m 154 m WHITE 77 OK
53 James Cluskey M STA 00:00 02:00 05:12 WHITE 62.4 OK
54 James Cluskey M DYN 00:00 50 m 126 m WHITE 63 OK
55 Matej Bergoc M DNF 00:00 90 m 133 m RED 0 DQOTHER
56 Matej Bergoc M STA 00:00 00:01 05:43 WHITE 68.6 OK
57 Matej Bergoc M DYN 00:00 126 m 169 m WHITE 84.5 OK
58 Masa Sorn F DNF 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
59 Masa Sorn F STA 00:00 02:00 04:33 WHITE 54.6 OK
60 Masa Sorn F DYN 00:00 100 m 144 m WHITE 72 OK
61 Roman Walczyk M DNF 00:00 11 m 155 m WHITE 77.5 OK
62 Roman Walczyk M STA 00:00 01:11 05:24 WHITE 64.8 OK
63 Roman Walczyk M DYN 00:00 151 m 205 m WHITE 102.5 OK
64 Vanja Peles M DNF 00:00 125 m 163 m RED 0 DQBO
65 Vanja Peles M DYN 00:00 100 m 126 m WHITE 63 OK
66 Toole Martin M DNF 00:00 1 m 73 m WHITE 36.5 OK
67 Aristomenes Vounakis M DNF 00:00 50 m 134 m WHITE 67 OK
68 Aristomenes Vounakis M STA 00:00 01:00 05:04 WHITE 60.8 OK
69 Aristomenes Vounakis M DYN 00:00 50 m 150 m WHITE 75 OK
70 Lucelle Simms F STA 00:00 00:01 04:36 WHITE 55.2 OK
71 Lucelle Simms F DYN 00:00 1 m 137 m WHITE 68.5 OK
72 Louise Williams F STA 00:00 01:00 03:11 WHITE 38.2 OK
73 Louise Williams F DYN 00:00 1 m 52 m WHITE 26 OK
74 Marie Meader F DNF 00:00 25 m 60 m WHITE 30 OK
75 Marie Meader F STA 00:00 00:01 03:37 WHITE 43.4 OK
76 Marie Meader F DYN 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
77 Beci Ryan F DNF 00:00 50 m 129 m WHITE 64.5 OK
78 Beci Ryan F STA 00:00 02:00 04:35 WHITE 55 OK
79 Beci Ryan F DYN 00:00 50 m 151 m WHITE 75.5 OK
80 Josh Paul Walton M DNF 00:00 25 m 42 m WHITE 21 OK
81 Josh Paul Walton M STA 00:00 03:30 05:24 RED 0 DQBO
82 Matt Ruttimann M DNF 00:00 50 m 82 m WHITE 41 OK
83 Matt Ruttimann M STA 00:00 03:30 04:33 RED 0 DQSP
84 Matt Ruttimann M DYN 00:00 100 m 110 m WHITE 55 OK
85 Catherine Luke F DNF 00:00 50 m 63 m WHITE 31.5 OK
86 Catherine Luke F STA 00:00 02:30 04:54 WHITE 58.8 OK
87 Catherine Luke F DYN 00:00 80 m 91 m WHITE 45.5 OK
88 Paul Butterworth M STA 00:00 02:00 05:03 WHITE 60.6 OK
89 Paul Butterworth M DYN 00:00 60 m 103 m WHITE 51.5 OK
90 Alison Chan Downer F DYN 00:00 50 m 90 m WHITE 45 OK
91 David Fournier M DNF 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
92 David Fournier M STA 00:00 02:00 05:09 WHITE 61.8 OK
93 David Fournier M DYN 00:00 100 m 150 m WHITE 75 OK
94 Joaquim Oreiller M DNF 00:00 100 m 50 m YELLOW 0 PEN
95 Joaquim Oreiller M STA 00:00 03:30 05:03 WHITE 60.6 OK
96 Joaquim Oreiller M DYN 00:00 150 m 115 m YELLOW 40 PEN
97 Deborah Gaskell F DNF 00:00 25 m 70 m WHITE 35 OK
98 Deborah Gaskell F STA 00:00 03:00 04:59 WHITE 59.8 OK
99 Deborah Gaskell F DYN 00:00 25 m 71 m RED 0 DQOTHER
100 Shirley Turner F DNF 00:00 10 m 63 m WHITE 31.5 OK
101 Shirley Turner F STA 00:00 01:00 03:52 WHITE 46.4 OK
102 Shirley Turner F DYN 00:00 50 m 87 m WHITE 43.5 OK
103 Christophe Coindy M DNF 00:00 60 m 94 m WHITE 47 OK
104 Christophe Coindy M STA 00:00 03:30 05:17 WHITE 63.4 OK
105 Christophe Coindy M DYN 00:00 80 m 128 m WHITE 64 OK
106 Andy Jardine M DNF 00:00 25 m 104 m RED 0 DQOTHER
107 Andy Jardine M STA 00:00 01:00 04:07 WHITE 49.4 OK
108 Andy Jardine M DYN 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
109 Bart Kolosowski M DNF 00:00 50 m 84 m WHITE 42 OK
110 Bart Kolosowski M STA 00:00 02:00 04:05 WHITE 49 OK
111 Bart Kolosowski M DYN 00:00 75 m 103 m WHITE 51.5 OK
112 James Joyce M DNF 00:00 50 m 60 m WHITE 30 OK
113 James Joyce M STA 00:00 01:00 05:30 WHITE 66 OK
114 Julian Clarke M STA 00:00 01:30 03:27 WHITE 41.4 OK
115 Julian Clarke M DYN 00:00 10 m 66 m WHITE 33 OK
116 Neil Wood M DNF 00:00 50 m 75 m WHITE 37.5 OK
117 Neil Wood M STA 00:00 00:01 04:02 WHITE 48.4 OK
118 Neil Wood M DYN 00:00 25 m 64 m WHITE 32 OK
119 Roman Kostal M DNF 00:00 70 m 136 m RED 0 DQOTHER
120 Roman Kostal M STA 00:00 00:01 05:34 WHITE 66.8 OK
121 Roman Kostal M DYN 00:00 70 m 100 m RED 0 DQOTHER
122 Alban Orlhiac M DNF 00:00 50 m 61 m RED 0 DQSP
123 Alban Orlhiac M STA 00:00 03:30 04:22 WHITE 52.4 OK
124 Alban Orlhiac M DYN 00:00 50 m 59 m WHITE 29.5 OK
125 Morten Solemsli M DNF 00:00 30 m 57 m WHITE 28.5 OK
126 Vinnie Highlands F STA 00:00 03:00 05:09 WHITE 61.8 OK
127 Vinnie Highlands F DYN 00:00 50 m 100 m WHITE 50 OK
128 Jevgenijs Maligins M DNF 00:00 25 m 82 m WHITE 41 OK
129 Jevgenijs Maligins M STA 00:00 02:00 04:27 WHITE 53.4 OK
130 Constantin Timosca M STA 00:00 01:00 05:33 WHITE 66.6 OK
131 Jevgenijs Maligins M DYN 00:00 25 m 69 m WHITE 34.5 OK
132 Constantin Timosca M DYN 00:00 10 m 146 m WHITE 73 OK