Event Results

2021 AIDA KOREA INDOOR CHAMPIONSHIP


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Yudae Lee M STA 1 10:15 01:00 04:17 YELLOW 50.4 Latestart
2 Seunghye Ham F STA 2 10:15 01:00 03:18 WHITE 39.6 Ok
3 Jaewook Shin M STA 3 10:15 01:00 02:35 RED 0 Dqother
4 Choi Kyeongrim M STA 1 10:30 02:40 04:49 RED 0 Dqbo-surface
5 Soeun Park F STA 2 10:30 01:00 03:01 WHITE 36.2 Ok
6 Jiyeon Han F STA 3 10:30 01:30 03:41 WHITE 44.2 Ok
7 Soonsook Chung F STA 1 10:45 02:50 05:30 RED 0 Dqsp
8 Jihoon Lee M STA 2 10:45 03:30 05:25 RED 0 Dqsp
9 Seoyeong Kwon F STA 3 10:45 02:30 03:41 WHITE 44.2 Ok
10 Seongju Yun M STA 1 11:00 03:00 04:08 WHITE 49.6 Ok
11 Hee Young Lee F STA 2 11:00 04:00 01:04 RED 0 Rp<ap,dqbo-uw
12 Binna Kang F STA 3 11:00 03:30 04:27 WHITE 53.4 Ok
13 Seulkee Han M STA 1 11:15 04:00 04:13 WHITE 50.6 Ok
14 Kiwon Ho M STA 2 11:15 04:00 05:42 WHITE 68.4 Ok
15 Namin Kim F STA 3 11:15 05:00 05:03 WHITE 60.6 Ok
16 Hakyong Kim M STA 1 11:30 05:00 06:09 WHITE 73.8 Ok
17 Jonghwa Lim M STA 2 11:30 04:30 03:21 YELLOW 26.4 Rp<ap
18 Yeongho Gim M STA 3 11:30 06:00 04:35 RED 0 Rp<ap,dqsp
19 Woongjin Kim M DNF 1 13:30 1 m 78 m WHITE 39 Ok
20 Eunjung Park F DNF 2 13:30 1 m 71 m WHITE 35.5 Ok
21 Yongju Lee F DNF 1 13:40 1 m 102 m WHITE 51 Ok
22 Bongjoo Kwak M DNF 2 13:40 1 m 126 m WHITE 63 Ok
23 Mijin Jeong F DNF 1 13:50 25 m 80 m WHITE 40 Ok
24 Kiwon Ho M DNF 2 13:50 10 m 116 m WHITE 58 Ok
25 Gaeul Kim F DNF 1 14:00 30 m 103 m RED 0 Dqbo-surface
26 Sunkyoung Lee F DNF 2 14:00 25 m 80 m WHITE 40 Ok
27 Seulkee Han M DNF 1 14:10 30 m 62 m WHITE 31 Ok
28 Hwakyung Ann F DNF 2 14:10 50 m 104 m RED 0 Dqbo-surface
29 Kwon Hyeokmin M DNF 1 14:30 100 m 92 m YELLOW 42 Rp<ap
30 Suwon Kim F DYN 1 15:10 1 m 96 m WHITE 48 Ok
31 Bongjoo Kwak M DYN 2 15:10 1 m 154 m RED 0 Dqsp
32 Seunghye Ham F DYN 1 15:20 30 m 79 m WHITE 39.5 Ok
33 Binna Kang F DYN 2 15:20 50 m 121 m YELLOW 55.5 Start
34 Woongjin Kim M DYN 1 15:30 50 m 77 m WHITE 38.5 Ok
35 Seulkee Han M DYN 2 15:30 50 m 106 m YELLOW 48 Start
36 Sunkyoung Lee F DYN 1 15:40 60 m 100 m WHITE 50 Ok
37 Bomi Lee F DYN 2 15:40 60 m 87 m WHITE 43.5 Ok
38 Jeakwan Kim M DYN 1 15:50 100 m 113 m WHITE 56.5 Ok
39 Yunsun Kim F DYN 2 15:50 100 m 158 m WHITE 79 Ok
40 Kiwon Ho M DYN 1 16:00 100 m 152 m WHITE 76 Ok
41 Eunjung Park F DYN 2 16:10 100 m 103 m WHITE 51.5 Ok
42 백 서현 F DYN 2 16:20 110 m 127 m RED 0 Dqbo-surface
43 Jihee Yun F DYN 1 16:20 110 m 150 m WHITE 75 Ok
44 Seoyeong Kwon F DYN 2 16:30 110 m 160 m RED 0 Dqbo-uw
45 Gyusik Choi M DYN 1 16:30 110 m 150 m RED 0 Dqsp
46 Yongju Lee F DYN 2 16:40 110 m 147 m WHITE 73.5 Ok
47 Moon Jun Won M DYN 1 16:40 130 m 135 m WHITE 67.5 Ok
48 김 유준 M DYN 2 16:50 135 m 150 m RED 0 Dqsp
49 Joontae Hwang M DYN 1 16:50 150 m 186 m RED 0 Dqbo-uw
50 Kwon Hyeokmin M DYN 2 17:00 170 m 124 m YELLOW 39 Rp<ap
51 Hakyong Kim M DNF 1 17:20 100 m 118 m WHITE 59 Ok