Event Results

Third open individual AIDA pool championship in Vladivostok


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Aleksandr Konovalov M STA 1 09:15 00:01 06:33 WHITE 78.6 Ok
2 Vadim Chuperko M STA 2 09:15 00:05 05:35 WHITE 67 Ok
3 Maxim Seletskiy M STA 1 09:26 01:00 03:37 RED 0 Dqsp
4 Vera Vysotskaya F STA 2 09:26 02:00 03:13 WHITE 38.6 Ok
5 Iulia Ratkina F STA 1 09:36 02:00 02:33 WHITE 30.6 Ok
6 Olga Lavitskaya F STA 2 09:36 02:00 02:51 WHITE 34.2 Ok
7 Tatiana Kosturina F STA 1 09:46 02:45 04:10 WHITE 50 Ok
8 Natalya Krugovyh F STA 2 09:46 02:50 02:35 YELLOW 28 Rp<ap
9 Dmitry Terentyev M STA 1 09:56 02:55 04:16 WHITE 51.2 Ok
10 Golenko Aleksandr M STA 2 09:56 03:00 03:26 YELLOW 40.2 Early
11 Sergei Galaktionov M STA 1 10:06 03:00 05:09 WHITE 61.8 Ok
12 Aleksandra Vasileva F STA 2 10:06 03:00 03:27 WHITE 41.4 Ok
13 Ekaterina Mishina F STA 1 10:16 03:00 03:22 WHITE 40.4 Ok
14 Oleg Zinchenko M STA 2 10:16 03:00 03:18 YELLOW 38.6 Latestart
15 Vladimir Litvinov M STA 1 10:26 03:00 03:09 WHITE 37.8 Ok
16 Antonina Komissarova F STA 2 10:26 03:30 03:35 WHITE 43 Ok
17 Elena Safonova F STA 1 10:36 03:30 03:34 WHITE 42.8 Ok
18 Mikhail Riasnyi M STA 2 10:36 03:30 03:40 WHITE 44 Ok
19 Andrey Artemyev M STA 1 10:46 03:30 04:38 RED 0 Dqsp
20 Roman Chizhikov M STA 2 10:46 03:30 04:31 WHITE 54.2 Ok
21 Igor Dmitriev M STA 1 10:56 03:30 02:51 YELLOW 26.4 Rp<ap
22 Viacheslav Shevchenko M STA 2 10:56 03:30 06:23 RED 0 Dqbo-surface
23 Kseniya Barieva F STA 1 11:06 03:30 04:12 WHITE 50.4 Ok
24 Aleksandr Solovetc M STA 2 11:06 03:45 04:01 YELLOW 47.2 Latestart
25 Dmitriy Ermakov M STA 1 11:16 04:00 05:47 RED 0 Dqsp
26 Sergei Uglov M STA 2 11:16 04:00 03:32 YELLOW 36.8 Rp<ap
27 Dmitro Shcherbak M STA 1 11:26 04:12 05:24 RED 0 Dqbo-surface
28 Dmitrii Davydov M STA 2 11:26 04:30 05:02 RED 0 Dqsp
29 Ilya Kochura M STA 1 11:36 04:46 02:36 RED 0 Rp<ap,dqother
30 Iulia Ratkina F DYN 1 17:30 25 m 54 m WHITE 27 Ok
31 Oleg Zinchenko M DYN 2 17:30 40 m 66 m WHITE 33 Ok
32 Olga Lavitskaya F DYN 1 17:38 45 m 63 m WHITE 31.5 Ok
33 Vera Vysotskaya F DYN 2 17:38 50 m 75 m YELLOW 32.5 Push
34 Natalya Krugovyh F DYN 1 17:46 50 m 61 m WHITE 30.5 Ok
35 Vladimir Litvinov M DYN 2 17:46 50 m 100 m WHITE 50 Ok
36 Sergei Galaktionov M DYN 1 17:54 50 m 79 m WHITE 39.5 Ok
37 Golenko Aleksandr M DYN 2 17:54 50 m 59 m RED 0 Dqairways
38 Dmitro Shcherbak M DYN 1 18:02 55 m 75 m WHITE 37.5 Ok
39 Dmitry Terentyev M DYN 2 18:02 60 m 107 m WHITE 53.5 Ok
40 Mikhail Riasnyi M DYN 1 18:10 60 m 65 m WHITE 32.5 Ok
41 Ekaterina Mishina F DYN 2 18:10 75 m 109 m WHITE 54.5 Ok
42 Agata Korchagina F DYN 1 18:18 75 m 101 m RED 0 Dqsp
43 Antonina Komissarova F DYN 2 18:18 75 m 100 m WHITE 50 Ok
44 Andrey Artemyev M DYN 1 18:26 75 m 78 m WHITE 39 Ok
45 Sergei Uglov M DYN 2 18:26 75 m 75 m WHITE 37.5 Ok
46 Tatiana Kosturina F DYN 1 18:34 75 m 69 m YELLOW 31.5 Rp<ap
47 Elena Safonova F DYN 2 18:34 76 m 81 m WHITE 40.5 Ok
48 Igor Dmitriev M DYN 1 18:42 86 m 102 m WHITE 51 Ok
49 Roman Chizhikov M DYN 2 18:42 90 m 100 m WHITE 50 Ok
50 Dmitrii Davydov M DYN 1 18:50 90 m 104 m WHITE 52 Ok
51 Aleksandr Konovalov M DYN 2 18:50 100 m 139 m WHITE 69.5 Ok
52 Maxim Seletskiy M DYN 1 18:58 110 m 150 m WHITE 75 Ok
53 Vadim Chuperko M DYN 2 18:58 120 m 146 m WHITE 73 Ok
54 Dmitriy Ermakov M DYN 1 19:06 125 m 154 m RED 0 Dqairways,dqbo-surface