Event Results

AIDA Minsk Freediving Weekend (DYN/DYNB)


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Viktoryia Ramanava F DYN 1 21:25 15 m 54 m WHITE 27 Ok
2 Elmira Salimova F DYN 2 21:25 15 m 43 m WHITE 21.5 Ok
3 Alena Shapiolkina F DYN 1 21:30 70 m 76 m WHITE 38 Ok
4 Kunitskaya Yuliya F DYN 2 21:30 10 m 128 m WHITE 64 Ok
5 Yahor Zaitsau M DYN 1 21:35 150 m 156 m WHITE 78 Ok
6 Liudmila Svintsilava F DYN 2 21:35 20 m 67 m WHITE 33.5 Ok
7 Olga Gorbatenko F DYN 1 21:40 60 m 108 m WHITE 54 Ok
8 Olga Kalinina F DYN 2 21:40 1 m 168 m WHITE 84 Ok
9 Dzmitry Maroz M DYN 1 21:45 100 m 161 m WHITE 80.5 Ok
10 Oleg Karpovich M DYN 2 21:45 50 m 90 m WHITE 45 Ok
11 Arina Dezhurova F DYN 1 21:50 1 m 89 m WHITE 44.5 Ok
12 Dzianis Prudnikau M DYN 2 21:50 2 m 158 m WHITE 79 Ok
13 Aliaksandr Kurylovich M DYN 1 21:55 15 m 50 m WHITE 25 Ok
14 Tatsiana Fedarenka F DYN 2 21:55 2 m 113 m WHITE 56.5 Ok
15 Aliaksandr Holubeu M DYN 1 22:00 30 m 132 m WHITE 66 Ok
16 Katerina Luhakova F DYNB 1 22:05 30 m 91 m WHITE 45.5 Ok
17 Eva Orlovskaya F DYNB 2 22:05 20 m 80 m WHITE 40 Ok
18 Yury Barutsin M DYNB 1 22:10 50 m 131 m WHITE 65.5 Ok
19 Aleksandr Levitskiy M DYNB 2 22:10 50 m 84 m WHITE 42 Ok
20 Mikhail Baranau M DYNB 1 22:15 50 m 64 m WHITE 32 Ok
21 Alexander Kostritsa M DYNB 2 22:15 25 m 98 m WHITE 49 Ok
22 Hanna Paliakova F DYNB 1 22:20 53 m 150 m WHITE 75 Ok
23 Dzmitry Ilyin M DYNB 2 22:20 75 m 107 m WHITE 53.5 Ok
24 Viacheslav Troyanov M DYNB 1 22:25 1 m 58 m WHITE 29 Ok
25 Liudmila Shyrokava F DYNB 2 22:25 20 m 104 m WHITE 52 Ok
26 Daniil Dubar M DYNB 1 22:30 75 m 89 m WHITE 44.5 Ok
27 Palina Drabushevich F DYNB 2 22:30 61 m 111 m WHITE 55.5 Ok
28 Aliaksandra Chyrkova F DYNB 1 22:35 1 m 131 m WHITE 65.5 Ok
29 Shabunevich Andrei M DYNB 2 22:35 10 m 55 m WHITE 27.5 Ok
30 Siarhei Milavanau M DYNB 1 22:40 60 m 111 m WHITE 55.5 Ok
31 Vasiliy Vaganov M DYNB 2 22:40 50 m 129 m WHITE 64.5 Ok
32 Valery Gontcharov M DYNB 1 22:45 49 m 125 m RED 0 Dqbo-surface
33 Vladimir Makovski M DYNB 2 22:45 50 m 133 m WHITE 66.5 Ok
34 Tatsiana Pyrkha F DYNB 1 22:50 60 m 154 m WHITE 77 Ok
35 Yaraslava Kicha F DYNB 2 22:50 50 m 134 m WHITE 67 Ok
36 Natallia Zaikina F DYNB 1 22:55 50 m 129 m WHITE 64.5 Ok
37 Uladzimir Dauhiala M DYNB 2 22:55 75 m 113 m WHITE 56.5 Ok
38 Anastasiya Prusova F DYNB 1 23:00 1 m 126 m WHITE 63 Ok
39 Oleg Kachaev M DYNB 2 23:00 100 m 142 m WHITE 71 Ok
40 Aliaksandr Zaikin M DYNB 1 23:05 1 m 201 m RED 0 Dqairways
41 Dzmitry Kalinka M DYNB 2 23:05 75 m 135 m WHITE 67.5 Ok
42 Tanya Arkhanhelskaya F DYNB 1 23:10 25 m 96 m WHITE 48 Ok
43 Alexei Savostin M DYNB 2 23:10 75 m 115 m WHITE 57.5 Ok
44 Maryia Pastukhova F DYNB 1 23:15 10 m 73 m WHITE 36.5 Ok
45 Artsiom Fedarenka M DYNB 2 23:15 1 m 152 m WHITE 76 Ok