Event Results

AIDA 8th Tyrolean Apnea Cup


Day 1 of 1
Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Thomas Seidl M STA 1 18:00 00:01 03:42 WHITE 44.4 Ok
2 Marcel Walser M STA 2 18:00 00:01 05:48 WHITE 69.6 Ok
3 Ralph Staudigl M STA 3 18:00 00:01 05:00 WHITE 60 Ok
4 David Vencl M STA 4 18:00 00:01 06:54 RED 0 Dqbo-surface
5 Adam Silhan M STA 2 18:00 00:01 04:38 WHITE 55.6 Ok
6 Wolf Hilzensauer M STA 2 18:12 00:04 05:26 WHITE 65.2 Ok
7 Robert Tasic M STA 3 18:12 00:25 05:48 WHITE 69.6 Ok
8 Heinz Kirschner M STA 1 18:24 00:30 05:22 WHITE 64.4 Ok
9 Maria Unverricht F STA 4 18:12 00:30 05:19 WHITE 63.8 Ok
10 Achim Germann M STA 4 18:24 01:00 04:07 WHITE 49.4 Ok
11 Saglara Mandzhieva F STA 3 18:24 01:00 05:06 WHITE 61.2 Ok
12 Slavica Zertus F STA 2 18:24 01:00 05:47 WHITE 69.4 Ok
13 Marion Glas F STA 1 00:12 01:30 02:34 WHITE 30.8 Ok
14 Andreas Berger M STA 2 00:12 02:30 05:00 WHITE 60 Ok
15 Lucija Rihtar F STA 3 00:12 02:30 04:20 WHITE 52 Ok
16 Fang Kong F STA 4 00:12 02:30 05:31 WHITE 66.2 Ok
17 Stefan Laichner M STA 1 00:24 03:00 03:50 WHITE 46 Ok
18 Sascha Renner M STA 2 00:24 03:00 00:00 RED 0 Dqbo-surface
19 Günther Lemberger M STA 3 00:24 03:00 04:36 WHITE 55.2 Ok
20 Alexander Hayboeck M STA 4 00:24 03:00 04:27 WHITE 53.4 Ok
21 Jochen Scheel M STA 3 18:48 03:00 05:18 WHITE 63.6 Ok
22 Johannes Fleisch M STA 2 18:48 03:00 04:43 WHITE 56.6 Ok
23 Matthias Teubner M STA 3 18:36 03:05 04:12 WHITE 50.4 Ok
24 Anita Preisler F STA 1 18:48 03:30 04:27 WHITE 53.4 Ok
25 Niels Hagemeister M STA 1 00:12 03:50 05:40 WHITE 68 Ok
26 Narciso Quijano Fraile M STA 2 00:12 04:00 05:03 WHITE 60.6 Ok
27 André Grabs M STA 3 00:12 04:30 06:03 WHITE 72.6 Ok
28 Robert Klosko M STA 4 00:12 04:30 05:35 RED 0 Dqairways
29 Stephanie Rendl F STA 1 00:24 04:42 05:50 WHITE 70 Ok
30 Roland Rogenmoser M STA 2 00:24 05:35 07:03 WHITE 84.6 Ok
31 Alan Pavlic M STA 3 00:24 06:05 06:48 WHITE 81.6 Ok
32 Thomas Seidl M DNF 1 00:36 1 m 54 m WHITE 27 Ok
33 Mirela Kardasevic F DNF 2 00:36 2 m 193 m RED 0 Dqbo-surface
34 Marcel Walser M DNF 1 00:44 10 m 82 m WHITE 41 Ok
35 Achim Germann M DNF 2 00:44 25 m 77 m WHITE 38.5 Ok
36 Marion Glas F DNF 1 00:52 40 m 63 m WHITE 31.5 Ok
37 Heinz Kirschner M DNF 2 00:52 50 m 97 m WHITE 48.5 Ok
38 Johannes Fleisch M DNF 00:00 50 m 62 m WHITE 31 Ok
39 Günther Lemberger M DNF 2 00:36 50 m 107 m WHITE 53.5 Ok
40 Stefan Laichner M DNF 00:00 50 m 50 m WHITE 25 Ok
41 Marko Mamic M DNF 00:00 50 m 114 m WHITE 57 Ok
42 Robert Tasic M DNF 1 19:28 50 m 120 m WHITE 60 Ok
43 Fang Kong F DNF 1 00:08 50 m 83 m WHITE 41.5 Ok
44 Lucija Rihtar F DNF 2 00:08 50 m 93 m WHITE 46.5 Ok
45 Anita Preisler F DNF 1 00:16 52 m 62 m WHITE 31 Ok
46 Alexander Hayboeck M DNF 2 00:16 60 m 108 m WHITE 54 Ok
47 Matthias Teubner M DNF 1 19:44 60 m 112 m WHITE 56 Ok
48 Ralph Staudigl M DNF 2 19:44 61 m 75 m WHITE 37.5 Ok
49 Vita Kremser F DNF 1 00:08 65 m 122 m RED 0 Dqbo-surface
50 Andreas Berger M DNF 2 00:08 70 m 115 m WHITE 57.5 Ok
51 Jochen Scheel M DNF 1 00:16 75 m 119 m WHITE 59.5 Ok
52 Robert Klosko M DNF 2 00:16 75 m 126 m WHITE 63 Ok
53 Narciso Quijano Fraile M DNF 1 00:24 75 m 86 m WHITE 43 Ok
54 Maria Unverricht F DNF 2 00:24 75 m 101 m WHITE 50.5 Ok
55 Saglara Mandzhieva F DNF 1 00:32 75 m 82 m WHITE 41 Ok
56 Luka Krisper M DNF 2 00:32 80 m 138 m WHITE 69 Ok
57 Stephanie Rendl F DNF 1 00:40 82 m 104 m WHITE 52 Ok
58 Wolf Hilzensauer M DNF 2 00:40 83 m 114 m WHITE 57 Ok
59 Slavica Zertus F DNF 2 20:24 90 m 96 m WHITE 48 Ok
60 Alan Pavlic M DNF 2 20:32 100 m 134 m WHITE 67 Ok
61 Enes Cerimagic M DNF 1 00:08 100 m 113 m WHITE 56.5 Ok
62 Niels Hagemeister M DNF 2 00:08 100 m 119 m RED 0 Dqairways
63 Adam Silhan M DNF 00:00 100 m 83 m YELLOW 33 Rp<ap
64 Johanna Hofer F DNF 00:00 105 m 95 m YELLOW 42.5 Rp<ap
65 Roland Rogenmoser M DNF 2 20:40 112 m 125 m WHITE 62.5 Ok
66 André Grabs M DNF 1 00:08 120 m 156 m WHITE 78 Ok