Event Results

AIDA Second open individual AIDA pool championship in Vladivostok


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Natalya Krugovyh F STA 1 16:00 01:00 01:30 YELLOW 17 Latestart
2 Tatiana Avdeeva F STA 2 16:00 01:45 02:40 WHITE 32 Ok
3 Melnikov Dmitry M STA 1 16:09 02:00 03:43 WHITE 44.6 Ok
4 Vitalii Boev M STA 1 16:18 02:00 02:19 RED 0 Dqsp
5 Maxim Seletskiy M STA 2 16:18 02:00 02:04 WHITE 24.8 Ok
6 Elena Safonova F STA 1 16:27 02:00 03:06 WHITE 37.2 Ok
7 Tatiana Kosturina F STA 2 16:27 02:00 03:27 WHITE 41.4 Ok
8 Vitaliy Lopatin M STA 1 16:36 02:50 03:14 WHITE 38.8 Ok
9 Andrey Zelenkov M STA 2 16:36 03:00 04:19 WHITE 51.8 Ok
10 Kseniya Barieva F STA 1 16:45 03:00 05:16 RED 0 Dqbo,dqtouch
11 Dmitry Terentyev M STA 2 16:45 03:00 02:58 YELLOW 35.2 Rpap
12 Dmitrii Khokhlov M STA 1 16:54 03:00 03:06 WHITE 37.2 Ok
13 Sergei Galaktionov M STA 2 16:54 03:00 03:35 YELLOW 41 Latestart
14 Agata Korchagina F STA 1 17:03 03:20 04:12 WHITE 50.4 Ok
15 Andrey Artemyev M STA 2 17:03 03:30 03:38 WHITE 43.6 Ok
16 Ivan Zavorotniy M STA 1 17:12 04:00 03:01 YELLOW 24.4 Rp<ap
17 Alexey Falinskiy M STA 2 17:12 04:00 04:23 WHITE 52.6 Ok
18 Vadim Chuperko M STA 2 17:21 04:30 05:16 WHITE 63.2 Ok
19 Dmitriy Ermakov M STA 1 17:30 04:30 01:48 RED 0 Rp<ap,dqsp
20 Alexander Pivovarov M STA 2 17:30 05:00 05:52 RED 0 Dqbo
21 Elena Safonova F DYN 1 01:00 25 m 75 m WHITE 37.5 Ok
22 Tatiana Avdeeva F DYN 2 01:00 30 m 50 m WHITE 25 Ok
23 Natalya Krugovyh F DYN 1 01:06 40 m 50 m WHITE 25 Ok
24 Dmitry Terentyev M DYN 2 01:06 50 m 75 m WHITE 37.5 Ok
25 Vitalii Boev M DYN 1 01:06 50 m 50 m WHITE 25 Ok
26 Melnikov Dmitry M DYN 2 01:06 50 m 74 m WHITE 37 Ok
27 Kseniya Barieva F DYN 1 01:12 50 m 120 m RED 0 Dqairways
28 Sergei Galaktionov M DYN 2 01:12 50 m 75 m YELLOW 36.5 Latestart
29 Tatiana Kosturina F DYN 1 01:12 50 m 75 m WHITE 37.5 Ok
30 Vitaliy Lopatin M DYN 2 01:12 60 m 75 m WHITE 37.5 Ok
31 Ivan Zavorotniy M DYN 1 01:12 60 m 78 m WHITE 39 Ok
32 Dmitrii Khokhlov M DYN 2 01:12 60 m 83 m RED 0 Dqjump,dqother
33 Alexey Falinskiy M DYN 1 01:18 60 m 75 m WHITE 37.5 Ok
34 Andrey Artemyev M DYN 2 01:18 70 m 100 m RED 0 Dqjump,dqother
35 Maria Tyunina F DYN 1 01:24 75 m 118 m WHITE 59 Ok
36 Agata Korchagina F DYN 2 01:24 75 m 90 m WHITE 45 Ok
37 Olga Chuperko F DYN 1 01:30 75 m 90 m WHITE 45 Ok
38 Andrey Zelenkov M DYN 2 01:30 75 m 102 m WHITE 51 Ok
39 Alexander Pivovarov M DYN 1 01:36 75 m 75 m WHITE 37.5 Ok
40 Aleksey Belimov M DYN 2 01:36 80 m 100 m WHITE 50 Ok
41 Alexey Denisov M DYN 1 01:42 100 m 125 m WHITE 62.5 Ok
42 Dmitriy Ermakov M DYN 2 01:42 100 m 125 m WHITE 62.5 Ok
43 Vadim Chuperko M DYN 1 01:48 105 m 132 m RED 0 Dqsp
44 Maxim Seletskiy M DYN 2 01:48 115 m 137 m WHITE 68.5 Ok