Event Results

Russian national pool championship in the name of Natalia Molchanova


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Aleksei Bykov M STA 00:00 00:10 05:20 WHITE 64 -
2 Natalia Domashenko F STA 00:00 02:00 05:08 WHITE 61.6 -
3 Mikhail Gapdulkhakov M STA 00:00 03:45 03:54 WHITE 46.8 -
4 Guillaume Huon De Kermadec M STA 00:00 02:30 06:01 WHITE 72.2 -
5 Mikhail Voitcekhovskii M STA 00:00 00:01 02:24 WHITE 28.8 -
6 Dmitriy Mazepin M STA 00:00 03:30 06:52 WHITE 82.4 -
7 Nataliya Minaeva F STA 00:00 03:10 04:07 WHITE 49.4 -
8 Valentin Rogalev M STA 00:00 00:01 06:31 WHITE 78.2 -
9 Mikhail Tolkachev M STA 00:00 02:00 03:04 WHITE 36.8 -
10 Julia Zaytsewa F STA 00:00 01:20 04:03 WHITE 48.6 -
11 Mariya Zaytsewa F STA 00:00 01:39 03:44 WHITE 44.8 -
12 Marina Romanova F STA 00:00 05:45 05:42 YELLOW 67.4 RP<AP
13 Igor Samokhin M STA 00:00 00:30 06:26 WHITE 77.2 -
14 Andrey Sidorov M STA 00:00 03:05 04:31 WHITE 54.2 -
15 Shatalov Mikhail M STA 00:00 05:20 05:44 WHITE 68.8 -
16 Vyacheslav Kuzub M STA 00:00 03:30 04:56 WHITE 59.2 -
17 Konstantin Sannikov M STA 00:00 00:47 05:43 WHITE 66.6 -
18 Evgeny Politov M STA 00:00 00:01 04:10 WHITE 50 -
19 Veronika Kravtcova F STA 00:00 00:15 04:29 WHITE 53.8 -
20 Tatiana Gusarova F STA 00:00 04:00 04:44 WHITE 56.8 -
21 Aleksandr Bykov M STA 00:00 05:40 05:23 YELLOW 63.6 -
22 Igor Demchishin M STA 00:00 06:15 06:28 WHITE 77.6 -
23 Vadim Fedotov M STA 00:00 04:00 04:47 WHITE 57.4 -
24 Daria Kulagina F STA 00:00 03:00 01:50 YELLOW 8 -
25 Denis Kursantov M STA 00:00 00:10 05:02 WHITE 60.4 -
26 Maria Ovchinnikova F STA 00:00 02:31 04:33 WHITE 54.6 -
27 Mikhail Vernigora M STA 00:00 03:40 02:51 WHITE 24.2 -
28 Anastasia Zhikhareva F STA 00:00 03:40 04:47 WHITE 57.4 -
29 Alexandra Chizhikova F STA 00:00 00:05 04:27 WHITE 53.4 -
30 Sergey Zvontsov M STA 00:00 01:00 05:03 WHITE 60.6 -
31 Valeriy Tsykunenko M STA 00:00 04:00 06:04 WHITE 72.8 -
32 Oleg Shtyrkhunov M STA 00:00 05:05 05:29 WHITE 65.8 -
33 Denis Novotorzhin M STA 00:00 03:21 05:47 WHITE 69.4 Azerbaijan NR
34 Alexey Potapenko M STA 00:00 02:59 04:07 WHITE 49.4 -
35 Igor Burgela M STA 00:00 02:45 03:31 WHITE 42.4 Moldova NR
36 Alexey Chichikin M STA 00:00 04:30 05:16 WHITE 63.2 -
37 Leonid Klimov M STA 00:00 01:30 03:15 WHITE 39 -
38 Sergey Vyukov M STA 00:00 01:30 03:12 WHITE 38.4 -
39 Anatoly Makhov M STA 00:00 02:45 05:08 WHITE 61.6 -
40 Margarita Pinashkina F STA 00:00 00:37 03:08 WHITE 37.6 -
41 Aleksandr Kuptsov M STA 00:00 02:22 05:15 WHITE 63 -
42 Yuriy Belov M STA 00:00 02:30 01:40 YELLOW 10 RP<AP
43 Aleksandr Maksimov M STA 00:00 04:50 07:04 YELLOW 83.8 Late start
44 Yury Shmatko M STA 00:00 03:30 06:11 WHITE 74.2 -
45 Andrey Tarasov M STA 00:00 02:22 05:12 WHITE 62.4 -
46 Aleksandr Bogdashkin M STA 00:00 00:01 04:23 WHITE 52.6 -
47 Konstantin Glebov M STA 00:00 03:30 05:53 WHITE 70.6 -
48 Alexander Vinogradov M STA 00:00 04:45 06:03 WHITE 72.6 -
49 Irina Kocherova F STA 00:00 03:00 04:43 WHITE 56.6 -
50 Artur Nikkonen M STA 00:00 00:51 03:30 WHITE 42.6 -
51 Maria Kozlova F STA 00:00 03:30 03:46 WHITE 45.2 -
52 Igor Bolgov M STA 00:00 03:00 05:18 WHITE 63.6 -
53 Emin Shafiyev M STA 00:00 02:30 01:56 YELLOW 15.2 RP<AP, late start 3 sec
54 Aleksei Bykov M DNF 00:00 80 m 101 m WHITE 50.5 -
55 Natalia Domashenko F DNF 00:00 50 m 85 m WHITE 42.5 -
56 Tatiana Korzhenevskaya F DNF 00:00 130 m 137 m WHITE 68.5 -
57 Guillaume Huon De Kermadec M DNF 00:00 50 m 76 m WHITE 38 -
58 Dmitriy Mazepin M DNF 00:00 111 m 113 m WHITE 56.5 -
59 Nataliya Minaeva F DNF 00:00 60 m 76 m WHITE 38 -
60 Valentin Rogalev M DNF 00:00 10 m 97 m WHITE 48.5 -
61 Mikhail Tolkachev M DNF 00:00 49 m 57 m WHITE 28.5 -
62 Julia Zaytsewa F DNF 00:00 60 m 77 m WHITE 38.5 -
63 Mariya Zaytsewa F DNF 00:00 52 m 79 m WHITE 39.5 -
64 Olga Didenko F DNF 00:00 40 m 106 m WHITE 53 -
65 Mary Dunin-Barkovskaya F DNF 00:00 75 m 85 m WHITE 42.5 -
66 Larisa Zabrotskaya F DNF 00:00 60 m 77 m WHITE 38.5 -
67 Igor Samokhin M DNF 00:00 125 m 150 m WHITE 75 -
68 Andrey Sidorov M DNF 00:00 35 m 59 m WHITE 29.5 -
69 Alexey Lobanov M DNF 00:00 100 m 118 m WHITE 59 -
70 Zoya Golovnya F DNF 00:00 1 m 70 m WHITE 35 -
71 Shatalov Mikhail M DNF 00:00 75 m 100 m WHITE 50 -
72 Vyacheslav Kuzub M DNF 00:00 60 m 70 m WHITE 35 -
73 Evgeny Politov M DNF 00:00 1 m 55 m WHITE 27.5 -
74 Dmitriy Politov M DNF 00:00 90 m 109 m WHITE 54.5 -
75 Veronika Kravtcova F DNF 00:00 77 m 114 m WHITE 57 -
76 Mikhail Voitcekhovskii M DNF 00:00 25 m 28 m WHITE 14 -
77 Tatiana Gusarova F DNF 00:00 80 m 59 m YELLOW 19 AP>RP
78 Artur Nikkonen M DNF 00:00 51 m 55 m WHITE 27.5 -
79 Maria Kozlova F DNF 00:00 60 m 58 m YELLOW 28 AP>RP
80 Emin Shafiyev M DNF 00:00 39 m 28 m YELLOW 8.5 AP>RP
81 Aleksandr Bykov M DNF 00:00 100 m 116 m WHITE 58 -
82 Igor Demchishin M DNF 00:00 127 m 129 m WHITE 64.5 -
83 Daria Kulagina F DNF 00:00 1 m 84 m WHITE 42 -
84 Denis Kursantov M DNF 00:00 112 m 124 m WHITE 62 -
85 Maria Ovchinnikova F DNF 00:00 51 m 77 m WHITE 38.5 -
86 Mikhail Vernigora M DNF 00:00 75 m 100 m WHITE 50 -
87 Sergey Zvontsov M DNF 00:00 1 m 57 m WHITE 28.5 -
88 Aleksandr Maksimov M DNF 00:00 70 m 123 m WHITE 61.5 -
89 Alexandra Chizhikova F DNF 00:00 50 m 91 m WHITE 45.5 -
90 Valeriy Tsykunenko M DNF 00:00 80 m 81 m WHITE 40.5 -
91 Oleg Shtyrkhunov M DNF 00:00 55 m 60 m WHITE 30 -
92 Denis Novotorzhin M DNF 00:00 101 m 132 m WHITE 66 Azerbaijan NR
93 Alexey Potapenko M DNF 00:00 99 m 153 m WHITE 76.5 -
94 Igor Burgela M DNF 00:00 65 m 72 m WHITE 36 Moldova NR
95 Leonid Klimov M DNF 00:00 25 m 34 m WHITE 17 -
96 Anatoly Makhov M DNF 00:00 78 m 113 m WHITE 56.5 -
97 Margarita Pinashkina F DNF 00:00 31 m 58 m WHITE 29 -
98 Alexander K. Pavlov M DNF 00:00 83 m 142 m WHITE 71 -
99 Yury Ramzaev M DNF 00:00 99 m 100 m WHITE 50 -
100 Yuzhneya Gorelik F DNF 00:00 100 m 110 m WHITE 55 -
101 Aleksandr Kuptsov M DNF 00:00 66 m 89 m WHITE 44.5 -
102 Roman Popov M DNF 00:00 120 m 69 m YELLOW 9 AP>RP
103 Yuriy Belov M DNF 00:00 50 m 39 m YELLOW 14 AP>RP
104 Yury Shmatko M DNF 00:00 78 m 123 m WHITE 61.5 -
105 Elena Vasiljeva F DNF 00:00 60 m 63 m WHITE 31.5 -
106 Andrey Tarasov M DNF 00:00 101 m 103 m WHITE 51.5 -
107 Igor Bolgov M DNF 00:00 50 m 58 m WHITE 29 -
108 Vadim Besedin M DNF 00:00 73 m 90 m WHITE 45 -
109 Irina Kocherova F DNF 00:00 30 m 65 m WHITE 32.5 -
110 Alla Selina F STA 00:00 03:30 04:22 WHITE 52.4 -
111 Alla Selina F DNF 00:00 50 m 55 m WHITE 27.5 -
112 Artem Pogosyan M STA 00:00 01:00 02:13 WHITE 26.6 -
113 Andrey Mordovin M STA 00:00 02:30 04:41 WHITE 56.5 -
114 Andrey Mordovin M DNF 00:00 40 m 60 m WHITE 30 -
115 Marat Sibgatulin M STA 00:00 00:01 03:38 WHITE 43.6 -
116 Marat Sibgatulin M DNF 00:00 1 m 100 m WHITE 50 -
117 Dmitriy Sokolov M STA 00:00 00:01 04:02 WHITE 48.8 -
118 Dmitriy Sokolov M DNF 00:00 1 m 73 m WHITE 36.5 -