Event Results

ID: Apnea Competition 2018


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Angelique Dewi Permatasari F DNF 1 18:00 1 m 61 m WHITE 30.5 Ok
2 Raf Jani M DNF 2 18:00 1 m 50 m WHITE 25 Ok
3 John Wright M DNF 1 18:10 2 m 77 m WHITE 38.5 Ok
4 Andri Mulyana M DNF 2 18:10 5 m 49 m WHITE 24.5 Ok
5 Sumitomo Widjaja M DNF 1 18:20 5 m 85 m WHITE 42.5 Ok
6 Widya Hapsari F DNF 2 18:20 10 m 50 m WHITE 25 Ok
7 Nikita Fima Atriyu F DNF 1 18:30 19 m 99 m RED 0 Dqsp
8 Aditya Pratama M DNF 2 18:30 20 m 88 m WHITE 44 Ok
9 Windy Apsari Burhan F DNF 1 18:40 25 m 62 m WHITE 31 Ok
10 Rayhan Dudayev M DNF 2 18:40 30 m 66 m WHITE 33 Ok
11 Syafidatul Azua Shafii F DNF 1 18:50 40 m 111 m WHITE 55.5 Ok, NR
12 Mohd Azam Abdul Hamid M DNF 2 18:50 80 m 76 m YELLOW 36 Rp<ap
13 Stefan Randig M DNF 1 19:00 1 m 134 m WHITE 67 Ok
14 Sutiswan Ichan M DNF 2 19:00 1 m 100 m RED 0 Dqbo
15 Machda Cendani F DNF 1 19:10 7 m 79 m WHITE 39.5 Ok
16 Muhammad Fakhril I M DNF 2 19:10 8 m 61 m WHITE 30.5 Ok
17 Sendy Santoso M DNF 1 19:20 10 m 79 m WHITE 39.5 Ok
18 Yulia Lintangkawuryan F DNF 2 19:20 12 m 38 m WHITE 19 Ok
19 Arya Nanda M DNF 1 19:30 20 m 64 m WHITE 32 Ok
20 Johan Valentin M DNF 2 19:30 25 m 99 m WHITE 49.5 Ok
21 Guna Darma M DNF 1 19:40 32 m 86 m WHITE 43 Ok
22 Claudius Vito M DNF 2 19:40 35 m 87 m WHITE 43.5 Ok
23 Yiling Chong F DNF 1 19:50 49 m 88 m RED 0 Dqairways
24 Chua Boon Wah M DNF 2 19:50 50 m 59 m WHITE 29.5 Ok
25 Jeffry Nathaniel Salim M DNF 1 20:00 75 m 75 m RED 0 Dqairways
26 Stanley Sradaputta M DNF 2 20:00 100 m 100 m WHITE 50 Ok, NR
27 Martin Zapanta M DYN 1 20:10 100 m 156 m WHITE 78 Ok, NR
28 Agam Satria M DYN 2 20:10 25 m 70 m WHITE 35 Ok
29 Paola Seow F DYN 1 20:20 16 m 120 m WHITE 60 Ok
30 Iriansya Hendra M DYN 2 20:20 14 m 123 m RED 0 Dqairways
31 Safir Abadi F DYN 1 20:30 10 m 116 m WHITE 58 Ok
32 Victor Yosua Yuslih M DYN 2 20:30 10 m 107 m WHITE 53.5 Ok
33 Dmitri Melnikov M DYN 1 20:40 10 m 199 m WHITE 99.5 Ok
34 Paul Wai-Kei Sack M DYN 2 20:40 125 m 157 m RED 0 Dqsp
35 Alfa Irawan M DYN 1 20:50 45 m 49 m WHITE 24.5 Ok
36 Mohammad Arrizza M DYN 2 20:50 40 m 104 m WHITE 52 Ok
37 Hizkia Dianne Angela Mandagie F DYN 1 21:00 18 m 71 m WHITE 35.5 Ok
38 Yee Hui Lim F DYN 2 21:00 12 m 130 m WHITE 65 Ok
39 Timothy Oehmigen M DYN 1 21:10 11 m 171 m WHITE 85.5 Ok
40 Rasty Haspita Rahmasari F DYN 2 21:10 10 m 62 m WHITE 31 Ok
41 Mainna Rahman F DYN 1 21:20 10 m 59 m WHITE 29.5 Ok
42 Rolly Ben M DYN 2 21:20 1 m 106 m WHITE 53 Ok, NR
43 Viktor Reshetniak M DYN 1 21:30 1 m 161 m WHITE 80.5 Ok
44 Tracy Lau F DYN 2 21:30 80 m 107 m WHITE 53.5 Ok, NR