Event Results

9th Berlin Masters Cup


Start Diver Gender Discipline Line Official Top AP RP Card Points Remarks
1 Mikael Asp M DYN 00:00 50 m 138 m WHITE 69 OK
2 Mikael Asp M STA 00:00 05:00 05:40 WHITE 68 OK
3 Andreas Güldner M DYN 00:00 100 m 81 m YELLOW 31 PEN
4 Andreas Güldner M STA 00:00 04:00 05:08 WHITE 61.6 OK
5 Jens Kapalczynski M DYN 00:00 80 m 113 m WHITE 56.5 OK
6 Jens Kapalczynski M STA 00:00 04:00 05:34 WHITE 66.8 OK
7 Ingo Dönch M DYN 00:00 85 m 106 m WHITE 53 OK
8 Ingo Dönch M STA 00:00 04:30 05:10 WHITE 62 OK
9 Yamina Enedahl-Mekki F DYN 00:00 95 m 137 m WHITE 68.5 OK
10 Yamina Enedahl-Mekki F STA 00:00 03:30 04:04 WHITE 48.8 OK
11 Weine Gustavsson M DYN 00:00 70 m 177 m WHITE 88.5 OK
12 Weine Gustavsson M STA 00:00 05:00 06:08 WHITE 73.6 OK
13 Erik Milles M DYN 00:00 110 m 116 m WHITE 58 OK
14 Erik Milles M STA 00:00 04:00 04:23 WHITE 52.6 OK
15 Wolfram Neugebauer M DYN 00:00 120 m 139 m YELLOW 60 PEN
16 Stefan Baier M DYN 00:00 25 m 85 m WHITE 42.5 OK
17 Stefan Baier M STA 00:00 03:30 04:24 WHITE 52.8 OK
18 Max Reubert M STA 00:00 04:30 04:39 WHITE 55.8 OK
19 Martin Link M DYN 00:00 75 m 92 m WHITE 46 OK
20 Barbara Jeschke F DYN 00:00 91 m 126 m YELLOW 53 PEN
21 Christine Weisenberger F DYN 00:00 50 m 107 m WHITE 53.5 OK
22 Christine Weisenberger F STA 00:00 03:30 03:31 WHITE 42.2 OK
23 Jörg Trinkaus M DYN 00:00 50 m 112 m WHITE 56 OK
24 Martin Müller M DYN 00:00 75 m 76 m YELLOW 18 PEN
25 Martin Müller M STA 00:00 02:30 03:51 WHITE 46.2 OK
26 Elisabeth Sveen Kristoffersen F DYN 00:00 101 m 150 m WHITE 75 OK
27 Elisabeth Sveen Kristoffersen F STA 00:00 04:00 05:28 WHITE 65.6 OK
28 Eva Tommerup Johnsen F DYN 00:00 122 m 144 m WHITE 72 OK
29 Eva Tommerup Johnsen F STA 00:00 04:30 05:23 WHITE 64.6 OK
30 Brigitte Hauenstein F DYN 00:00 65 m 84 m WHITE 42 OK
31 Britt Møller Hansen F DYN 00:00 70 m 100 m WHITE 50 OK
32 Britt Møller Hansen F STA 00:00 02:59 03:08 WHITE 37.6 OK
33 Martin Legat M DYN 00:00 100 m 150 m WHITE 75 OK
34 Martin Legat M STA 00:00 02:00 04:32 WHITE 54.4 OK
35 Jazek Honczaruk M DYN 00:00 60 m 102 m YELLOW 41 PEN
36 Jazek Honczaruk M STA 00:00 04:00 05:31 WHITE 66.2 OK
37 Igor Migunov M DYN 00:00 76 m 102 m WHITE 51 OK
38 Michael Frost M DYN 00:00 60 m 99 m WHITE 49.5 OK
39 Michael Frost M STA 00:00 03:30 04:17 YELLOW 50 PEN
40 Olga Martinez-Alvarez F DYN 00:00 50 m 77 m WHITE 38.5 OK
41 Kasper Moth-Poulsen M DYN 00:00 100 m 116 m WHITE 58 OK
42 Kasper Moth-Poulsen M STA 00:00 02:30 04:17 WHITE 51.4 OK
43 Sabine Clausner F DYN 00:00 60 m 78 m YELLOW 29 PEN
44 Sabine Clausner F STA 00:00 02:30 03:34 WHITE 42.8 OK
45 Sergio Martinez-Alvarez M DYN 00:00 60 m 81 m WHITE 40.5 OK
46 Sergio Martinez-Alvarez M STA 00:00 02:00 02:54 WHITE 34.8 OK
47 Ronny Walter M DYN 00:00 75 m 100 m YELLOW 49 PEN
48 Ronny Walter M STA 00:00 02:30 03:21 WHITE 40.2 OK
49 Siegfried Franzln M DYN 00:00 80 m 82 m WHITE 41 OK
50 Siegfried Franzln M STA 00:00 03:00 04:10 WHITE 50 OK
51 Nicolai Gebhardt M DYN 00:00 60 m 63 m WHITE 31.5 OK
52 Nicolai Gebhardt M STA 00:00 05:00 04:32 YELLOW 48 PEN
53 Emilia Biała F DYN 00:00 105 m 105 m WHITE 52.5 OK
54 Emilia Biała F STA 00:00 04:10 05:20 WHITE 64 OK