Event Details

Event info

III World Class Open 2014

Start date: 13.12.2014
End date: 13.12.2014
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Organizer: Judge It TEST DUMMY
Disciplines: STA DNF DYN
Main Judge: Nikolay KANIVETS
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Irina ZELENKOVA (NARYCHEVA)
Konstantin BORISOV
Evgenii SHARAPOV

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Olga ABRAMOVSKIKH Russian Federation Female White 63.4 0 02:01 min 05:17 min OK
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female White 55 0 04:01 min 04:35 min OK
Elena VASILJEVA Russian Federation Female White 52.2 0 00:30 min 04:21 min OK
Galina TARANUKHA Russian Federation Female White 51.6 0 00:30 min 04:18 min OK
Marina BYCHKOVA Russian Federation Female White 48.6 0 01:30 min 04:03 min OK
Mariya SHELEG Russian Federation Female White 42.8 0 01:41 min 03:34 min OK
Natalya MISOLINA Russian Federation Female White 39.4 0 02:00 min 03:17 min OK
Natalia GOSTEVA Russian Federation Female White 36 0 00:30 min 03:00 min OK
Olga TSYGANKOVA Russian Federation Female White 34.4 0 00:40 min 02:52 min OK
Farida ULUMBEKOVA Russian Federation Female White 33 0 02:30 min 02:45 min OK
Irina KLISHINA Russian Federation Female White 25.2 0 00:01 min 02:06 min OK
Male results
Andrey TARASOV Russian Federation Male White 65.8 0 03:33 min 05:29 min OK
Alexander PAVLOV Russian Federation Male White 60.4 0 04:45 min 05:02 min OK
Alexandr PANGAEV Russian Federation Male White 58 0 00:01 min 04:50 min OK
Mikhail RESHETNIKOV Russian Federation Male White 57.6 0 00:30 min 04:48 min OK
Alexey CHICHIKIN Russian Federation Male White 56.8 0 03:00 min 04:44 min OK
Vladimir ROMANOV Russian Federation Male White 56.6 0 03:00 min 04:43 min OK
Roman BYCHKOV Russian Federation Male White 55.8 0 02:15 min 04:39 min OK
Yuri LITVINOV Russian Federation Male White 53.8 0 03:01 min 04:29 min OK
Alexandr EREMCHENKO Russian Federation Male White 53 0 04:00 min 04:25 min OK
Anatoly MAKHOV Russian Federation Male White 46.6 0 03:00 min 03:53 min OK
Andrey MEZHETOV Russian Federation Male Yellow 33 13 04:54 min 03:50 min PEN
Andrey VERTOGRADOV Russian Federation Male Yellow 39 4 04:00 min 03:38 min PEN
Evgeny MAKAROV Russian Federation Male White 43.6 0 00:07 min 03:38 min OK
Maksim SOTNIKOV Russian Federation Male White 39.6 0 02:00 min 03:18 min OK
Evgeny POLITOV Russian Federation Male White 29.2 0 01:11 min 02:26 min OK
Aleksey SIDOROV Russian Federation Male Yellow 20 5 02:31 min 02:05 min PEN
Aleksey PAPUSH Russian Federation Male White 16.4 0 01:00 min 01:22 min OK

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 32 0 47 m 64 m OK
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female White 31.5 0 41 m 63 m OK
Olga TSYGANKOVA Russian Federation Female White 24.5 0 10 m 49 m OK
Male results
Alexandr PANGAEV Russian Federation Male White 65.5 0 100 m 131 m OK
Andrey TARASOV Russian Federation Male White 48.5 0 33 m 97 m OK
Alexandr EREMCHENKO Russian Federation Male White 45 0 59 m 90 m OK
Evgeny MAKAROV Russian Federation Male White 42.5 0 22 m 85 m OK
Anatoly MAKHOV Russian Federation Male White 42 0 50 m 84 m OK
Evgeny POLITOV Russian Federation Male White 42 0 11 m 84 m OK
Vladimir ROMANOV Russian Federation Male White 41.5 0 50 m 83 m OK
Dmitry MATVEEV Russian Federation Male White 37.5 0 60 m 75 m OK
Yuri LITVINOV Russian Federation Male White 31.5 0 60 m 63 m OK
Mikhail RESHETNIKOV Russian Federation Male White 31 0 51 m 62 m OK

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Elena VASILJEVA Russian Federation Female White 39.5 0 50 m 79 m OK
Galina TARANUKHA Russian Federation Female White 37.5 0 40 m 75 m OK
Mariya SHELEG Russian Federation Female White 34 0 25 m 68 m OK
Natalya MISOLINA Russian Federation Female White 33.5 0 40 m 67 m OK
Male results
Aleksey PAPUSH Russian Federation Male White 28.5 0 26 m 57 m OK
Andrey VAGNER Russian Federation Male White 27.5 0 40 m 55 m OK