Event Details

Event info

Open Championship of Bryansk

Start date: 14.11.2014
End date: 14.11.2014
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Disciplines: STA DNF DYN
Organizer: Judge ItTEST DUMMY
Main Judge: Denys RYLOV
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Olena MUKHA

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Maria OLSHEVSKAYA Russian Federation Female White 63.6 0 03:30 min 05:18 min OK
Marina EFREMOVA Russian Federation Female White 61.4 0 01:00 min 05:07 min OK
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female Yellow 53 4 04:00 min 04:43 min PEN
Alexandra IVANOVA Russian Federation Female White 45 0 02:50 min 03:45 min OK
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 40.6 0 01:00 min 03:23 min OK
Elena SHCHITOVA Russian Federation Female White 36.6 0 01:50 min 03:03 min OK
Male results
Alexandr PANGAEV Russian Federation Male White 64.4 0 03:30 min 05:22 min OK
Yuriy SOLODKOV Russian Federation Male White 62.8 0 04:15 min 05:14 min OK
Oleg SHTYRKHUNOV Russian Federation Male White 62.2 0 02:40 min 05:11 min OK
Alexander GUSAROV Russian Federation Male White 53.8 0 04:00 min 04:29 min OK
Anatoliy MAHOV Russian Federation Male White 47 0 01:30 min 03:55 min OK
Dmitrii NAZARENKO Russian Federation Male Yellow 40 4 04:00 min 03:39 min PEN
Andrei BELOV Russian Federation Male White 42 0 03:30 min 03:30 min OK
Anatoly IVANITSKY Russian Federation Male White 39 0 02:22 min 03:15 min OK
Mikhail SHCHITOV Russian Federation Male White 38 0 01:50 min 03:10 min OK
Siamion KOKATAU Belarus Male Yellow 34 3 03:00 min 03:03 min PEN
Mikhail POLYAKOV Russian Federation Male White 36 0 02:50 min 03:00 min OK
Andrei BARASHKOV Russian Federation Male White 27.6 0 01:00 min 02:18 min OK
Vadim KUZMIN Russian Federation Male Red 0 0 04:22 min 00:00 min DQOTHER
Igor SHLYKOV Russian Federation Male Red 0 0 03:30 min 00:00 min DQOTHER

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female White 39 0 65 m 78 m OK
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 31.5 0 35 m 63 m OK
Maria OLSHEVSKAYA Russian Federation Female White 27 0 50 m 54 m OK
Alexandra IVANOVA Russian Federation Female White 25 0 25 m 50 m OK
Olga GOLENISHCHEVA-KUTUZOVA Russian Federation Female White 18 0 10 m 36 m OK
Marina EFREMOVA Russian Federation Female Red 0 0 100 m 0 m DQOTHER
Male results
Alexandr PANGAEV Russian Federation Male White 52.5 0 100 m 105 m OK
Andrei BELOV Russian Federation Male White 50 0 80 m 100 m OK
Anatoliy MAHOV Russian Federation Male Yellow 38 5 50 m 87 m PEN
Mikhail POLYAKOV Russian Federation Male White 40.5 0 65 m 81 m OK
Alexander GUSAROV Russian Federation Male White 37.5 0 60 m 75 m OK
Vadim KUZMIN Russian Federation Male Yellow 32 5 52 m 74 m PEN
Igor SHLYKOV Russian Federation Male White 33 0 60 m 66 m OK
Anatoly IVANITSKY Russian Federation Male Yellow 28 5 55 m 66 m PEN
Yuriy SOLODKOV Russian Federation Male White 28.5 0 40 m 57 m OK
Siamion KOKATAU Belarus Male White 27.5 0 50 m 55 m OK
Vladimir MITROFANOV Russian Federation Male White 27 0 50 m 54 m OK
Mikhail SHCHITOV Russian Federation Male White 25 0 40 m 50 m OK
Andrei BARASHKOV Russian Federation Male White 25 0 25 m 50 m OK
Oleg SHTYRKHUNOV Russian Federation Male Red 0 0 50 m 0 m DQOTHER

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Maria OLSHEVSKAYA Russian Federation Female White 80.5 0 125 m 161 m OK
Marina EFREMOVA Russian Federation Female Yellow 67 2 140 m 137 m PEN
Alexandra IVANOVA Russian Federation Female White 49.5 0 85 m 99 m OK
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 45 0 76 m 90 m OK
Elena SHCHITOVA Russian Federation Female Yellow 35 5 50 m 80 m PEN
Olga GOLENISHCHEVA-KUTUZOVA Russian Federation Female White 39.5 0 25 m 79 m OK
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female Red 0 0 95 m 0 m DQOTHER
Male results
Anatoliy MAHOV Russian Federation Male White 71 0 50 m 142 m OK
Alexandr PANGAEV Russian Federation Male White 64.5 0 125 m 129 m OK
Oleg SHTYRKHUNOV Russian Federation Male White 58.5 0 75 m 117 m OK
Anatoly IVANITSKY Russian Federation Male White 55.5 0 77 m 111 m OK
Andrei BELOV Russian Federation Male White 53.5 0 75 m 107 m OK
Igor SHLYKOV Russian Federation Male White 50 0 80 m 100 m OK
Andrei BARASHKOV Russian Federation Male White 49.5 0 50 m 99 m OK
Mikhail POLYAKOV Russian Federation Male White 47 0 75 m 94 m OK
Dmitrii NAZARENKO Russian Federation Male White 46 0 75 m 92 m OK
Vladimir MITROFANOV Russian Federation Male Yellow 38 5 70 m 86 m PEN
Mikhail SHCHITOV Russian Federation Male White 35 0 55 m 70 m OK
Yuriy SOLODKOV Russian Federation Male White 31.5 0 50 m 63 m OK
Vadim KUZMIN Russian Federation Male Red 0 0 117 m 0 m DQBO
Alexander GUSAROV Russian Federation Male Red 0 0 90 m 0 m DQSP
Siamion KOKATAU Belarus Male Red 0 0 75 m 0 m DQSP