Event Details

Event info

II World Class Open 2013

Start date: 14.12.2013
End date: 14.12.2013
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Organizer: Judge It TEST DUMMY
Disciplines: STA DNF DYN
Main Judge: Nikolay KANIVETS
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Irina ZELENKOVA (NARYCHEVA)
Konstantin BORISOV

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Marianna KRUPNITSKAYA Russian Federation Female White 62.2 0 04:00 min 05:11 min OK
Maria SEMENOVA Russian Federation Female White 46.6 0 03:43 min 03:53 min OK
Polina RAZBITSKAYA Russian Federation Female White 45.4 0 02:00 min 03:47 min OK
Elena SIMONOVA Russian Federation Female White 44.8 0 01:30 min 03:44 min OK
Yuzhneya GORELIK Russian Federation Female Yellow 35 10 04:30 min 03:42 min PEN
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 32 0 02:20 min 02:40 min OK
Farida ULUMBEKOVA Russian Federation Female White 27.4 0 00:30 min 02:17 min OK
Male results
Radek VEVERKA Czech Republic Male White 61.2 0 02:00 min 05:06 min OK
Mikhail RESHETNIKOV Russian Federation Male White 58 0 03:50 min 04:50 min OK
Alexandr EREMCHENKO Russian Federation Male White 53.6 0 03:50 min 04:28 min OK
Sergey ORLOV Russian Federation Male White 53.2 0 04:00 min 04:26 min OK
Yuri LITVINOV Russian Federation Male Yellow 51 2 04:30 min 04:22 min PEN
Anton SUYAROV Russian Federation Male White 51.8 0 02:00 min 04:19 min OK
Igor AVDEEV Ukraine Male White 47.2 0 03:00 min 03:56 min OK
Anatoliy IVANICKIY Russian Federation Male White 44.4 0 03:20 min 03:42 min OK
Dmitry KOSTYUKOV Russian Federation Male White 39 0 03:00 min 03:15 min OK
Evgeny POLITOV Russian Federation Male White 24.4 0 01:00 min 02:02 min OK

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Marianna KRUPNITSKAYA Russian Federation Female White 50 0 75 m 100 m OK
Maria SEMENOVA Russian Federation Female White 46.5 0 50 m 93 m OK
Male results
Igor Azhikin Russian Federation Male White 62 0 105 m 124 m OK
Alexandr EREMCHENKO Russian Federation Male White 41.5 0 51 m 83 m OK
Sergey LYAPUNOV Russian Federation Male White 37 0 50 m 74 m OK
Anton SUYAROV Russian Federation Male White 27 0 25 m 54 m OK
Evgeny POLITOV Russian Federation Male White 25 0 25 m 50 m OK

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Natalia GOSTEVA Russian Federation Female White 48 0 49 m 96 m OK
Maria SEMENOVA Russian Federation Female White 40 0 76 m 80 m OK
Svetlana SOTNIKOVA Russian Federation Female White 37.5 0 49 m 75 m OK
Elena SIMONOVA Russian Federation Female White 37.5 0 49 m 75 m OK
Margarita PINASHKINA Russian Federation Female White 37 0 59 m 74 m OK
Male results
Radek VEVERKA Czech Republic Male White 75 0 1 m 150 m OK
Mikhail RESHETNIKOV Russian Federation Male White 63 0 100 m 126 m OK
Sergey ORLOV Russian Federation Male White 57.5 0 100 m 115 m OK
Igor AVDEEV Ukraine Male White 41 0 30 m 82 m OK
Dmitry KOSTYUKOV Russian Federation Male White 39 0 50 m 78 m OK