Event Details

Event info

AIDA Moscow Cup 2008

Start date: 26.04.2008
End date: 26.04.2008
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Organizer: Judge It TEST DUMMY
Disciplines: STA DNF DYN
Main Judge: Alexander KARJUK
Assistant Judges: Olga LUKOVA
Konstantin BORISOV
Additional Judges: Not set

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Natalia AVSEENKO Russian Federation Female White 67 0 04:00 min 05:35 min OK
Anastasia SCHETININA Russian Federation Female White 55.6 0 03:45 min 04:38 min OK
Olga SURYKOVA Russian Federation Female White 55 0 03:00 min 04:35 min OK
Irina SMOLENTSEVA Russian Federation Female White 54.6 0 03:30 min 04:33 min OK
Ekaterina ROMANOVA Russian Federation Female White 54.4 0 03:00 min 04:32 min OK
Anna EDIGARYAN Russian Federation Female White 49 0 02:30 min 04:05 min OK
Olga LUKOVA Russian Federation Female White 44.6 0 03:00 min 03:43 min OK
Eugenia REZNIKOVA Russian Federation Female White 42.2 0 02:00 min 03:31 min OK
Elena VORTSEPNEVA Russian Federation Female White 40.8 0 03:00 min 03:24 min OK
Zoya BEKETOVA Russian Federation Female White 29.4 0 02:15 min 02:27 min OK
Marina KHOVRATOVICH Russian Federation Female White 27.2 0 01:50 min 02:16 min OK
Male results
Alexey MOLCHANOV Russian Federation Male White 87 0 05:00 min 07:15 min OK
Vladimir GORBOV Russian Federation Male White 69.4 0 04:00 min 05:47 min OK
Stanislav DZYADZIN Russian Federation Male White 65.6 0 03:00 min 05:28 min OK
Mario ROTT Austria Male White 63.6 0 03:30 min 05:18 min OK
Valery RADCHENKO Russian Federation Male White 62.4 0 04:00 min 05:12 min OK
Alexey BOBROV Russian Federation Male White 61.2 0 04:01 min 05:06 min OK
Sergey KALININ Russian Federation Male White 58.6 0 04:30 min 04:53 min OK
Oleg FETISOV Russian Federation Male White 58.6 0 03:30 min 04:53 min OK
Eugeny DRAGOSHANSKY Russian Federation Male White 55.6 0 03:00 min 04:38 min OK
Konstantin NOVIKOV Russian Federation Male White 55 0 04:00 min 04:35 min OK
Anton PAVLOV Russian Federation Male White 54.8 0 04:00 min 04:34 min OK
Evgeny BUTOV Russian Federation Male White 54.8 0 04:00 min 04:34 min OK
Alexey PAVLOV Russian Federation Male White 54.8 0 04:00 min 04:34 min OK
Roman KHAIRETDINOV Russian Federation Male White 54.6 0 03:30 min 04:33 min OK
Andrey SACHKOV Russian Federation Male White 54.2 0 03:00 min 04:31 min OK
Igor LUNIN Russian Federation Male White 52.4 0 03:30 min 04:22 min OK
Andrey MULTANOV Russian Federation Male White 49.8 0 02:00 min 04:09 min OK
Vladimir ROMANOV Russian Federation Male White 49.4 0 03:00 min 04:07 min OK
Rustam TEREGULOV Russian Federation Male White 47.6 0 03:00 min 03:58 min OK
Aleksander GRUDZINSKY Russian Federation Male White 45.6 0 02:30 min 03:48 min OK
Gennady MALAFEEV Russian Federation Male White 42.4 0 03:00 min 03:32 min OK
Victor PREZOV Russian Federation Male White 39.8 0 03:00 min 03:19 min OK
Nikolay KANIVETS Russian Federation Male White 37.8 0 03:00 min 03:09 min OK
Vyachesav BELOUSOV Russian Federation Male White 37.6 0 02:00 min 03:08 min OK
Vitaly SLAVSKY Russian Federation Male Yellow 0 34 05:15 min 02:48 min PEN
Alexander SEDOV Russian Federation Male White 33.4 0 02:00 min 02:47 min OK
Alexey ROMANOV Russian Federation Male White 30 0 02:30 min 02:30 min OK
Arman ZOGRABYAN Russian Federation Male White 0 0 03:00 min 00:00 min OK
Vladimir KNUT Russian Federation Male White 0 0 01:30 min 00:00 min OK
Stepan SHARKOVSKY Russian Federation Male White 0 0 00:00 min 00:00 min OK
Yuri SHMATKO Russian Federation Male Red 0 0 04:30 min 00:02 min DQBO
Anton SOBKO Russian Federation Male Red 0 0 03:40 min 00:02 min DQSP
Artem NAZAROV Russian Federation Male Red 0 0 03:01 min 00:02 min DQSP
Vladimir BOIKO Russian Federation Male Red 0 0 03:00 min 00:02 min DQBO

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Natalia MOLCHANOVA Russian Federation Female White 75 0 100 m 150 m OK
Olga SURYKOVA Russian Federation Female White 45.5 0 60 m 91 m OK
Irina SMOLENTSEVA Russian Federation Female White 45 0 60 m 90 m OK
Olga LUKOVA Russian Federation Female White 42 0 70 m 84 m OK
Alma MAKHMETOVA Russian Federation Female White 33 0 40 m 66 m OK
Irina VEVERKA(KARINA) Russian Federation Female White 31 0 50 m 62 m OK
Ekaterina ROMANOVA Russian Federation Female White 30.5 0 50 m 61 m OK
Elena VORTSEPNEVA Russian Federation Female White 25 0 43 m 50 m OK
Zoya BEKETOVA Russian Federation Female White 20 0 40 m 40 m OK
Marina KHOVRATOVICH Russian Federation Female White 10 0 15 m 20 m OK
Lyudmila BAUKOVA Russian Federation Female White 0 0 25 m 0 m OK
Natalia AVSEENKO Russian Federation Female White 0 0 -1 m 0 m OK
Anna EDIGARYAN Russian Federation Female White 0 0 -1 m 0 m OK
Eugenia REZNIKOVA Russian Federation Female White 0 0 -1 m 0 m OK
Svetlana IVANCHENKO Russian Federation Female White 0 0 -1 m 0 m OK
Anastasia SCHETININA Russian Federation Female Red 0 0 65 m -2 m DQSP
Male results
Alexey MOLCHANOV Russian Federation Male White 69 0 120 m 138 m OK
Vadim BOLDENKOV Russian Federation Male White 58.5 0 75 m 117 m OK
Andrey SEKALOV Russian Federation Male White 50 0 50 m 100 m OK
Vladimir GORBOV Russian Federation Male White 43 0 50 m 86 m OK
Eugeny DRAGOSHANSKY Russian Federation Male White 42.5 0 51 m 85 m OK
Sergey KALININ Russian Federation Male White 38.5 0 70 m 77 m OK
Vladimir ROMANOV Russian Federation Male White 38.5 0 50 m 77 m OK
Evgeny BUTOV Russian Federation Male White 35.5 0 50 m 71 m OK
Artem NAZAROV Russian Federation Male White 34 0 51 m 68 m OK
Anton PAVLOV Russian Federation Male White 34 0 50 m 68 m OK
Konstantin NOVIKOV Russian Federation Male White 33.5 0 60 m 67 m OK
Mario ROTT Austria Male White 32.5 0 40 m 65 m OK
Andrey MULTANOV Russian Federation Male White 30.5 0 51 m 61 m OK
Oleg FETISOV Russian Federation Male White 30 0 50 m 60 m OK
Aleksander GRUDZINSKY Russian Federation Male White 30 0 40 m 60 m OK
Nikolay KANIVETS Russian Federation Male White 28 0 50 m 56 m OK
Valery RADCHENKO Russian Federation Male White 28 0 40 m 56 m OK
Igor LUNIN Russian Federation Male White 27.5 0 50 m 55 m OK
Stanislav DZYADZIN Russian Federation Male White 27.5 0 50 m 55 m OK
Alexey ROMANOV Russian Federation Male White 27.5 0 45 m 55 m OK
Andrey SACHKOV Russian Federation Male White 27 0 45 m 54 m OK
Roman KHAIRETDINOV Russian Federation Male White 25 0 50 m 50 m OK
Rustam TEREGULOV Russian Federation Male White 25 0 30 m 50 m OK
Vyachesav BELOUSOV Russian Federation Male White 24.5 0 35 m 49 m OK
Alexander SEDOV Russian Federation Male Yellow 0 0 25 m 1 m PEN
Yuri SHMATKO Russian Federation Male White 0 0 75 m 0 m OK
Arman ZOGRABYAN Russian Federation Male White 0 0 50 m 0 m OK
Vladimir BOIKO Russian Federation Male White 0 0 40 m 0 m OK
Stepan SHARKOVSKY Russian Federation Male White 0 0 -1 m 0 m OK
Anton SOBKO Russian Federation Male White 0 0 -1 m 0 m OK
Vladimir KNUT Russian Federation Male White 0 0 -1 m 0 m OK
Andrey IVANCHENKO Russian Federation Male White 0 0 -1 m 0 m OK
Vitaly SLAVSKY Russian Federation Male Red 0 0 75 m -2 m DQBO
Gennady MALAFEEV Russian Federation Male Red 0 0 55 m -2 m DQSP
Alexey BOBROV Russian Federation Male Red 0 0 55 m -2 m DQSP
Alexey PAVLOV Russian Federation Male Red 0 0 50 m -2 m DQSP
Victor PREZOV Russian Federation Male Red 0 0 50 m -2 m DQSP

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Natalia MOLCHANOVA Russian Federation Female White 107 0 150 m 214 m OK
Natalia AVSEENKO Russian Federation Female White 75 0 100 m 150 m OK
Olga SURYKOVA Russian Federation Female White 65.5 0 110 m 131 m OK
Irina SMOLENTSEVA Russian Federation Female White 65 0 90 m 130 m OK
Olga LUKOVA Russian Federation Female White 61.5 0 70 m 123 m OK
Alma MAKHMETOVA Russian Federation Female White 59.5 0 70 m 119 m OK
Anastasia SCHETININA Russian Federation Female White 56 0 100 m 112 m OK
Ekaterina ROMANOVA Russian Federation Female White 50 0 75 m 100 m OK
Eugenia REZNIKOVA Russian Federation Female White 50 0 75 m 100 m OK
Irina VEVERKA(KARINA) Russian Federation Female White 48 0 75 m 96 m OK
Elena VORTSEPNEVA Russian Federation Female White 43.5 0 70 m 87 m OK
Svetlana IVANCHENKO Russian Federation Female White 33.5 0 50 m 67 m OK
Zoya BEKETOVA Russian Federation Female Yellow 20 5 60 m 50 m PEN
Lyudmila BAUKOVA Russian Federation Female Yellow -2 20 75 m 36 m PEN
Anna EDIGARYAN Russian Federation Female White 0 0 -1 m 0 m OK
Marina KHOVRATOVICH Russian Federation Female Red 0 0 75 m -2 m DQSP
Male results
Alexey MOLCHANOV Russian Federation Male White 111 0 180 m 222 m OK
Vadim BOLDENKOV Russian Federation Male White 80.5 0 100 m 161 m OK
Yuri SHMATKO Russian Federation Male White 66 0 120 m 132 m OK
Stanislav DZYADZIN Russian Federation Male White 64.5 0 75 m 129 m OK
Evgeny BUTOV Russian Federation Male White 64 0 100 m 128 m OK
Eugeny DRAGOSHANSKY Russian Federation Male White 63 0 101 m 126 m OK
Sergey KALININ Russian Federation Male White 62 0 100 m 124 m OK
Vladimir GORBOV Russian Federation Male White 57.5 0 75 m 115 m OK
Vladimir ROMANOV Russian Federation Male White 55.5 0 100 m 111 m OK
Andrey IVANCHENKO Russian Federation Male White 55.5 0 100 m 111 m OK
Konstantin NOVIKOV Russian Federation Male White 54.5 0 80 m 109 m OK
Alexey BOBROV Russian Federation Male White 54 0 80 m 108 m OK
Anton PAVLOV Russian Federation Male White 54 0 75 m 108 m OK
Andrey MULTANOV Russian Federation Male White 53 0 51 m 106 m OK
Aleksander GRUDZINSKY Russian Federation Male White 52 0 75 m 104 m OK
Vitaly SLAVSKY Russian Federation Male Yellow 35 15 130 m 100 m PEN
Victor PREZOV Russian Federation Male White 50 0 75 m 100 m OK
Andrey SACHKOV Russian Federation Male White 49.5 0 75 m 99 m OK
Alexey PAVLOV Russian Federation Male White 49.5 0 70 m 99 m OK
Rustam TEREGULOV Russian Federation Male White 47 0 50 m 94 m OK
Valery RADCHENKO Russian Federation Male White 44 0 70 m 88 m OK
Nikolay KANIVETS Russian Federation Male White 41.5 0 75 m 83 m OK
Oleg FETISOV Russian Federation Male White 41.5 0 60 m 83 m OK
Artem NAZAROV Russian Federation Male White 41 0 60 m 82 m OK
Vladimir BOIKO Russian Federation Male White 40.5 0 75 m 81 m OK
Vyachesav BELOUSOV Russian Federation Male White 40 0 50 m 80 m OK
Mario ROTT Austria Male White 39 0 65 m 78 m OK
Alexey ROMANOV Russian Federation Male White 34 0 60 m 68 m OK
Roman KHAIRETDINOV Russian Federation Male White 34 0 50 m 68 m OK
Gennady MALAFEEV Russian Federation Male Yellow 28 4 70 m 63 m PEN
Anton SOBKO Russian Federation Male White 0 0 75 m 0 m OK
Arman ZOGRABYAN Russian Federation Male White 0 0 75 m 0 m OK
Igor LUNIN Russian Federation Male White 0 0 75 m 0 m OK
Vladimir KNUT Russian Federation Male White 0 0 50 m 0 m OK
Stepan SHARKOVSKY Russian Federation Male White 0 0 50 m 0 m OK
Alexander SEDOV Russian Federation Male Red 0 0 80 m -2 m DQSP
Andrey SEKALOV Russian Federation Male Red 0 0 80 m -2 m DQSP