Event Details

Event info

Great Northern 2013 - STA - DYN

Start date: 10.03.2013
End date: 10.03.2013
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Disciplines: STA DYN
Organizer: Judge ItTEST DUMMY
Main Judge: Kate JARDINE
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Pim VERMEULEN
David TRANFIELD

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Liv PHILIP United Kingdom Female White 66.2 0 04:02 min 05:31 min OK
Meike HOLZMANN Germany Female White 51.8 0 00:30 min 04:19 min OK
Yulia MARYEVICH Latvia Female White 51.8 0 00:01 min 04:19 min OK
Rosie HANCOCK United Kingdom Female White 49 0 02:00 min 04:05 min OK
Rebecca COALES United Kingdom Female White 48.4 0 02:00 min 04:02 min OK
Benedicte PHILIPPON France Female White 47.2 0 01:50 min 03:56 min OK
Natalie DODUC Canada Female White 45.6 0 00:01 min 03:48 min OK
Beci RYAN United Kingdom Female White 42.6 0 02:00 min 03:33 min OK
Margaret WOOD United Kingdom Female White 41.6 0 02:00 min 03:28 min OK
Marie MEADER United Kingdom Female White 36.8 0 02:00 min 03:04 min OK
Catherine LUKE United Kingdom Female Yellow 29 7 03:30 min 02:57 min PEN
Louise WILLIAMS United Kingdom Female White 33.8 0 01:00 min 02:49 min OK
Beth WEST United Kingdom Female White 32.6 0 01:00 min 02:43 min OK
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 81.4 0 00:01 min 06:47 min OK
Torsten ERHARDT Germany Male White 75.8 0 03:00 min 06:19 min OK
Adam DRZAZGA United Kingdom Male White 71.6 0 04:30 min 05:58 min OK
Valeriy KOVALENKO Latvia Male White 67 0 03:31 min 05:35 min OK
Alexey POTAPENKO Latvia Male White 66.6 0 03:59 min 05:33 min OK
Eric VAN RIET PAAP Netherlands Male White 65.4 0 04:00 min 05:27 min OK
Lars ISAKSEN Denmark Male White 63.8 0 04:45 min 05:19 min OK
Gary McGrath Spain Male White 63 0 00:30 min 05:15 min OK
Mark GOODING United Kingdom Male Red 0 0 03:00 min 05:08 min DQOTHER
Bartosz LUBECKI Poland Male White 61.4 0 00:07 min 05:07 min OK
Timothy MONEY United Kingdom Male White 60.8 0 00:30 min 05:04 min OK
Feargus CALLAGY Ireland Male White 57 0 04:00 min 04:45 min OK
Romain KASSEL France Male White 55.4 0 04:30 min 04:37 min OK
Nikos STAMOS Greece Male White 55 0 01:30 min 04:35 min OK
Mike BENKE Hungary Male White 54.6 0 01:00 min 04:33 min OK
Danny MARTHERUS Netherlands Male White 53.6 0 01:11 min 04:28 min OK
Boris ZUBER United Kingdom Male White 53.6 0 01:00 min 04:28 min OK
Paul BUTTERWORTH United Kingdom Male White 52.8 0 03:00 min 04:24 min OK
Constantin TIMOSCA Romania Male White 52.2 0 03:00 min 04:21 min OK
Aristo VOUNAKIS Greece Male White 50.6 0 00:01 min 04:13 min OK
James CLUSKEY United Kingdom Male White 49.8 0 03:00 min 04:09 min OK
Toole MARTIN United Kingdom Male White 48.8 0 03:00 min 04:04 min OK
Matt RUTTIMANN United Kingdom Male White 48.8 0 02:00 min 04:04 min OK
Gary LOWE United Kingdom Male White 48.4 0 00:30 min 04:02 min OK
Sean PETERS United Kingdom Male White 43.6 0 03:00 min 03:38 min OK
Krzysztof GAPINKSKI Poland Male White 41.6 0 02:00 min 03:28 min OK
Leigh DANCER United Kingdom Male White 41.2 0 03:00 min 03:26 min OK
Michal KACZMARSKI Poland Male White 26 0 00:05 min 02:10 min OK
Nick UZEL United Kingdom Male White 14 11 03:00 min 02:05 min OK

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Yulia MARYEVICH Latvia Female White 75.5 0 113 m 151 m OK
Liv PHILIP United Kingdom Female White 58 0 107 m 116 m OK
Beci RYAN United Kingdom Female White 55 0 50 m 110 m OK
Meike HOLZMANN Germany Female White 55 0 20 m 110 m OK
Benedicte PHILIPPON France Female White 54 0 55 m 108 m OK
Alison CRAWFORD United Kingdom Female White 53 0 60 m 106 m OK
Natalie DODUC Canada Female White 52 0 1 m 104 m OK
Rebecca COALES United Kingdom Female White 50 0 50 m 100 m OK
Rosie HANCOCK United Kingdom Female White 42.5 0 50 m 85 m OK
Marie MEADER United Kingdom Female White 40 0 50 m 80 m OK
Catherine LUKE United Kingdom Female White 37 0 51 m 74 m OK
Margaret WOOD United Kingdom Female White 36.5 0 50 m 73 m OK
Alison CHAN DOWNER United Kingdom Female White 34.5 0 50 m 69 m OK
Beth WEST United Kingdom Female White 25 0 35 m 50 m OK
Louise WILLIAMS United Kingdom Female White 19 0 1 m 38 m OK
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 100.5 0 165 m 201 m OK
Eric VAN RIET PAAP Netherlands Male White 91 0 112 m 182 m OK
Torsten ERHARDT Germany Male White 90 0 100 m 180 m OK
Alexey POTAPENKO Latvia Male White 89 0 149 m 178 m OK
Valeriy KOVALENKO Latvia Male White 84 0 21 m 168 m OK
Gary LOWE United Kingdom Male White 78.5 0 100 m 157 m OK
Timothy MONEY United Kingdom Male White 77 0 151 m 154 m OK
Bartosz LUBECKI Poland Male White 75.5 0 1 m 151 m OK
Danny MARTHERUS Netherlands Male White 75 0 11 m 150 m OK
Nick UZEL United Kingdom Male Red 0 0 10 m 150 m DQSP
Nikos STAMOS Greece Male Red 0 0 1 m 138 m DQBO
Lars ISAKSEN Denmark Male White 62 0 105 m 124 m OK
Aristo VOUNAKIS Greece Male White 61 0 50 m 122 m OK
Adam DRZAZGA United Kingdom Male White 58 0 75 m 116 m OK
James CLUSKEY United Kingdom Male White 55 0 85 m 110 m OK
Mike BENKE Hungary Male White 54 0 101 m 108 m OK
Feargus CALLAGY Ireland Male White 54 0 75 m 108 m OK
Matt RUTTIMANN United Kingdom Male White 51.5 0 50 m 103 m OK
Constantin TIMOSCA Romania Male White 51 0 50 m 102 m OK
Gary McGrath Spain Male White 51 0 50 m 102 m OK
Sean PETERS United Kingdom Male White 50 0 75 m 100 m OK
Paul BUTTERWORTH United Kingdom Male White 45.5 0 75 m 91 m OK
Mark GOODING United Kingdom Male White 42 0 50 m 84 m OK
Boris ZUBER United Kingdom Male White 42 0 25 m 84 m OK
Leigh DANCER United Kingdom Male White 39.5 0 65 m 79 m OK
Romain KASSEL France Male White 36.5 0 70 m 73 m OK
Toole MARTIN United Kingdom Male White 30 0 1 m 60 m OK