Event Details

Event info

AIDA Czech National Championship 2017

Start date: 03.06.2017
End date: 04.06.2017
Location: Pardubice, Czech Republic
Event Type: Pool Competition
Disciplines: STA DYN
Organizer: RadekVEVERKA
Event Medic Name: Pool staff
Event Medic Qualifications: lifeguard
Minimum pool depth: 1.85
Maximum pool depth: 1.85
Main Judge: Jana BALOUNOVA
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Petr VALA
Zdenka DEMLOVA
Olga SIDOROVA
Grzegorz FURGA
Lucyna KICIŃSKA
Agnieszka KALECINSKA

Day: 6/3/2017

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Katerina SURANSKA Czech Republic Female White 82 0 00:01 min 06:50 min
Julia KOZERSKA Poland Female Red 0 0 00:01 min 06:32 min DQBO
Vendula STRACHOTOVÁ Czech Republic Female Red 0 0 04:05 min 06:27 min BODQ
Agnieszka KALSKA Poland Female Red 0 0 05:08 min 05:47 min SP
Yulia MARYEVICH Latvia Female White 65.8 0 04:04 min 05:29 min
Barbora IVANSKA Czech Republic Female White 60.2 0 00:01 min 05:01 min
Justyna OLES Poland Female White 58 0 02:00 min 04:50 min
Jarmila SLOVENCÍKOVÁ Czech Republic Female White 57.4 0 00:02 min 04:47 min
Zoya GOLOVNYA Russian Federation Female White 54 0 00:10 min 04:30 min
Maria UNVERRICHT Germany Female White 48.6 0 00:10 min 04:03 min
Gabriela GREZLOVA Czech Republic Female Red 0 0 05:31 min 03:41 min SP
Ilona BARDISEVA Latvia Female White 37.2 0 03:00 min 03:06 min
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 100 0 00:01 min 08:20 min
Milan Wilczák Czech Republic Male White 83.4 0 00:30 min 06:57 min
Radek Dvorak Czech Republic Male White 78.2 0 04:00 min 06:31 min
Martin ZAJAC Slovakia Male White 77.4 0 01:30 min 06:27 min
TADEJ ČERNOŠ Slovenia Male White 77 0 00:06 min 06:25 min
David VENCL Czech Republic Male White 76.8 0 00:06 min 06:24 min
Jacek POLAK Poland Male Red 0 0 00:01 min 06:24 min SP
Ralph STAUDIGL Austria Male White 73.8 0 01:30 min 06:09 min
Michal BOCHENEK Poland Male White 73 0 04:43 min 06:05 min
Michal BOCHENEK Poland Male White 73 0 04:43 min 06:05 min
Jiří Valášek Czech Republic Male White 67.6 0 03:00 min 05:38 min
Kamil VYSTEJN Czech Republic Male White 67.6 0 03:00 min 05:38 min
Florian GRAUER Germany Male White 67.4 0 03:00 min 05:37 min
Tomasz Uflewski Poland Male White 66.6 0 02:00 min 05:33 min
Jakub Sirovatka Czech Republic Male White 63.6 0 04:00 min 05:18 min
Marian FIDLER Czech Republic Male White 63 0 03:00 min 05:15 min
Miroslav Franc Czech Republic Male Red 0 0 04:20 min 05:11 min SP
Michal SURANSKY Czech Republic Male White 61 0 03:05 min 05:05 min
Vojtěch Novák Czech Republic Male White 60.2 0 01:00 min 05:01 min
Michal SVADLENKA Czech Republic Male White 60 0 04:01 min 05:00 min
Zan PETEK Slovenia Male White 60 0 03:00 min 05:00 min
Antons KRAUKLIS Latvia Male White 58.8 0 00:46 min 04:54 min
Jan Salaj Czech Republic Male Red 0 0 03:00 min 04:34 min BODQ
Marius NOGUERAS Spain Male White 52.2 0 03:30 min 04:21 min
Julian JANSEN VAN RENSBURG United Kingdom Male White 49.2 0 00:01 min 04:06 min
Pavel SOUKUP Czech Republic Male White 42.8 0 03:00 min 03:34 min
Nikolajs BARDISHEVS Latvia Male White 37.2 0 00:59 min 03:06 min
Vít Černohouz Czech Republic Male Red 0 0 01:33 min 00:03 min SP

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Julia KOZERSKA Poland Female White 95.5 0 100 m 191 m
Agnieszka KALSKA Poland Female White 89.5 0 155 m 179 m
Vendula STRACHOTOVÁ Czech Republic Female White 84 0 120 m 168 m
Barbora IVANSKA Czech Republic Female White 83.5 0 157 m 167 m
Kateřina ŠURANSKÁ Czech Republic Female Red 0 0 130 m 162 m BODQ
Ilona BARDISEVA Latvia Female Red 0 0 105 m 160 m BODQ
Yulia MARYEVICH Latvia Female White 79.5 0 131 m 159 m NR
Gabriela GRÉZLOVÁ Czech Republic Female White 75.5 0 101 m 151 m
Maria UNVERRICHT Germany Female White 75 0 50 m 150 m
Jarmila SLOVENCÍKOVÁ Czech Republic Female White 63 0 1 m 126 m
Zoya GOLOVNYA Russian Federation Female Yellow 57 1 100 m 116 m LATE
Halina BOBRYSHAVA Belarus Female Red 0 0 1 m 115 m BODQ
Justyna OLES Poland Female White 46 0 75 m 92 m
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 125 0 176 m 250 m
Michal BOCHENEK Poland Male White 107.5 0 173 m 215 m
TADEJ ČERNOŠ Slovenia Male White 100 0 151 m 200 m
Michal DABROWSKI Poland Male White 96 0 1 m 192 m
Martin ZAJAC Slovakia Male Yellow 85.5 1 1 m 173 m start
Michal SVADLENKA Czech Republic Male White 85.5 0 155 m 171 m
Pavel SOUKUP Czech Republic Male White 84.5 0 100 m 169 m
Vojtěch Novák Czech Republic Male White 81 0 1 m 162 m
David VENCL Czech Republic Male White 77 0 151 m 154 m
Kamil VYSTEJN Czech Republic Male White 76 0 125 m 152 m
Michal SURANSKY Czech Republic Male White 75 0 10 m 150 m
Jiří Valášek Czech Republic Male Yellow 71.5 1 100 m 145 m EARLY 1s
Aliaksandr BOBRYSHAU Belarus Male White 68.5 0 75 m 137 m
Milan Wilczák Czech Republic Male White 64.5 0 1 m 129 m
Jakub Sirovatka Czech Republic Male White 63.5 0 1 m 127 m
bartosz plonka Poland Male White 63 0 50 m 126 m
Antons KRAUKLIS Latvia Male White 61 0 100 m 122 m
Miroslav Franc Czech Republic Male White 59 0 75 m 118 m
Jan Salaj Czech Republic Male Red 0 0 65 m 109 m BODQ
Jacek POLAK Poland Male White 54 0 101 m 108 m
Vít Černohouz Czech Republic Male White 53.5 0 75 m 107 m
Marius NOGUERAS Spain Male White 53 0 75 m 106 m
Ralph STAUDIGL Austria Male White 53 0 60 m 106 m
Zan PETEK Slovenia Male White 52.5 0 101 m 105 m
Nikolajs BARDISHEVS Latvia Male White 50.5 0 30 m 101 m
Radek Dvorak Czech Republic Male White 50 0 60 m 100 m
Tomasz Uflewski Poland Male White 50 0 25 m 100 m
Florian GRAUER Germany Male White 45 0 50 m 90 m
Julian JANSEN VAN RENSBURG United Kingdom Male White 38 0 1 m 76 m