Event Details

Event info

3rd Submania Apnea Cup

Start date: 24.11.2007
End date: 24.11.2007
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Disciplines: STA DNF DYN
Organizer: Judge ItTEST DUMMY
Main Judge: Petar BOJOVIĆ
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Damir DETIC
Marko KLEONCIC
Alexander KARJUK

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Karla FABRIO Croatia Female White 63.4 0 04:50 min 05:17 min OK
Valentina ŠKEC Croatia Female White 54.8 0 03:00 min 04:34 min OK
Lidija LIJIC Croatia Female White 51.8 0 04:00 min 04:19 min OK
Magda MILAS Croatia Female White 43.6 0 02:00 min 03:38 min OK
Darija SUBOTIN Serbia Female White 37.6 0 03:00 min 03:08 min OK
Maja KNEZEVIC Croatia Female White 36.2 0 03:00 min 03:01 min OK
Danka RADONJIC Serbia Female White 34.6 0 00:30 min 02:53 min OK
Sandra DINIC Serbia Female White 25 0 01:30 min 02:05 min OK
Male results
Goran COLAK Croatia Male White 88.2 0 06:00 min 07:21 min OK
Nikola STORGA Croatia Male White 78.2 0 05:31 min 06:31 min OK
Jure KOMPAN Slovenia Male White 63.4 0 01:00 min 05:17 min OK
Tomislav SVILICIC Croatia Male White 61 0 03:50 min 05:05 min OK
Marko ARSENIJEVIC Serbia Male White 60.6 0 04:00 min 05:03 min OK
Alen PUCNIK Slovenia Male White 48.8 0 01:45 min 04:04 min OK
Tomislav PAVLIŠKO Croatia Male Yellow 5 22 04:00 min 02:13 min PEN
Hrvoje BADURINA Croatia Male White 4 0 00:01 min 00:20 min OK

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Lidija LIJIC Croatia Female White 53.5 0 90 m 107 m OK
Male results
Jure KOMPAN Slovenia Male White 49.5 0 75 m 99 m OK
Tomislav SVILICIC Croatia Male White 41.5 0 49 m 83 m OK
Jakov KAŠTELAN Croatia Male Yellow 32 1 41 m 67 m PEN
Tomo VRDOLJAK Croatia Male White 31 0 40 m 62 m OK
Tadej ŠILEC Slovenia Male White 31 0 25 m 62 m OK
Hrvoje BADURINA Croatia Male White 28.5 0 45 m 57 m OK
Alen PUCNIK Slovenia Male White 21 0 30 m 42 m OK

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Karla FABRIO Croatia Female White 75 0 135 m 150 m OK
Darija SUBOTIN Serbia Female White 50 0 75 m 100 m OK
Magda MILAS Croatia Female White 41.5 0 1 m 83 m OK
Maja KNEZEVIC Croatia Female White 41 0 75 m 82 m OK
Danka RADONJIC Serbia Female White 35.5 0 50 m 71 m OK
Sandra DINIC Serbia Female White 25 0 40 m 50 m OK
Male results
Goran COLAK Croatia Male White 84 0 155 m 168 m OK
Marko ARSENIJEVIC Serbia Male White 74 0 103 m 148 m OK
Mitja STAMPFER Slovenia Male White 63.5 0 101 m 127 m OK
Nikola STORGA Croatia Male Yellow 38 11 121 m 99 m PEN
Igor BRINDL Croatia Male Yellow 15 10 70 m 50 m PEN