Event Details

Event info

Hydro Dynamic 2013 powered by SUUNTO

Start date: 26.10.2013
End date: 26.10.2013
Location: ,
Event Type: Pool Competition
Organizer: Judge It TEST DUMMY
Disciplines: STA DNF DYN
Main Judge: Henriette KISSLING
Assistant Judges: Not set
Additional Judges: Mario ROTT
Christina SUCK
Pim VERMEULEN
Horst SAEGER
Christopher FRIEDRICH
Christian FOETINGER
Pavlina PROCHAZKOVA

Day 1

STA

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Bernadette SCHILDORFER Austria Female White 76.6 0 05:30 min 06:23 min OK
Vendula STRACHOTOVÁ Czech Republic Female White 76.6 0 04:02 min 06:23 min OK
Gabriela GREZLOVA Czech Republic Female White 75.6 0 02:30 min 06:18 min OK
Doris HOVERMANN Germany Female White 64.8 0 00:01 min 05:24 min OK
Marianne WENIGHOFER Austria Female White 63.6 0 04:10 min 05:18 min OK
Barbara JESCHKE Germany Female White 58.2 0 04:01 min 04:51 min OK
Zdenka DEMLOVA Czech Republic Female White 56.4 0 03:30 min 04:42 min OK
Eva FROESTL Austria Female White 54.8 0 03:30 min 04:34 min OK
Julia REPUS Germany Female White 48.4 0 03:30 min 04:02 min OK
Zinchuk NATALIA Russian Federation Female White 47 0 00:10 min 03:55 min OK
Jarmila SLOVENCÍKOVÁ Czech Republic Female White 43.2 0 03:02 min 03:36 min OK
Alicia WEIER Germany Female White 41 0 03:20 min 03:25 min OK
Jana BALOUNOVA Czech Republic Female White 40.4 0 01:30 min 03:22 min OK
Romina WAGNER Germany Female White 36.2 0 02:30 min 03:01 min OK
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 88.6 0 00:01 min 07:23 min OK
Elmar KLIER Austria Male White 85 0 00:01 min 07:05 min OK
Jens STOETZNER Germany Male White 76.4 0 01:15 min 06:22 min OK
Harald ALEXA Austria Male Red 0 0 03:00 min 06:05 min DQSP
Robert TASIC Slovenia Male White 72.8 0 03:01 min 06:04 min OK
Marc DE BOER Netherlands Male White 70 0 02:30 min 05:50 min OK
Markus WURM Austria Male White 68.6 0 04:31 min 05:43 min OK
Axel KRAEMER Germany Male White 68.2 0 05:00 min 05:41 min OK
Balint NAGY Hungary Male White 63.6 0 03:00 min 05:18 min OK
Boris MILOSIC Croatia Male White 63.2 0 04:33 min 05:16 min OK
Arkadiy ZINCHUK Russian Federation Male White 62.8 0 02:50 min 05:14 min OK
Michal SVADLENKA Czech Republic Male White 61.8 0 03:32 min 05:09 min OK
Kamil VYSTEJN Czech Republic Male White 60.8 0 00:07 min 05:04 min OK
Andrej ROPRET Slovenia Male Red 0 0 01:01 min 05:01 min DQSP
Zan PETEK Slovenia Male White 57 0 00:01 min 04:45 min OK
Martin MALI Slovenia Male White 55.2 0 01:01 min 04:36 min OK
Adam BURKHARD Germany Male White 52 0 00:30 min 04:20 min OK
Jakob GALBAVY Austria Male White 39.8 0 01:00 min 03:19 min OK

DNF

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Marianne WENIGHOFER Austria Female White 52 0 85 m 104 m OK
Male results
Jens STOETZNER Germany Male White 66 0 110 m 132 m OK
Martin MALI Slovenia Male White 50 0 69 m 100 m OK
Adam BURKHARD Germany Male White 26 0 50 m 52 m OK

DYN

Diver name Diver country Gender Card Points Penalty Points AP RP Judge remarks
Female results
Barbara JESCHKE Germany Female White 69 0 112 m 138 m OK
Vendula STRACHOTOVÁ Czech Republic Female White 68.5 0 102 m 137 m OK
Zdenka DEMLOVA Czech Republic Female White 65.5 0 125 m 131 m OK
Jana BALOUNOVA Czech Republic Female White 62.5 0 55 m 125 m OK
Gabriela GREZLOVA Czech Republic Female White 55.5 0 25 m 111 m OK
Bernadette SCHILDORFER Austria Female White 53 0 100 m 106 m OK
Doris HOVERMANN Germany Female White 53 0 1 m 106 m OK
Jarmila SLOVENCÍKOVÁ Czech Republic Female White 52.5 0 1 m 105 m OK
Zinchuk NATALIA Russian Federation Female White 43.5 0 5 m 87 m OK
Eva FROESTL Austria Female White 42 0 75 m 84 m OK
Alicia WEIER Germany Female White 33 0 50 m 66 m OK
Julia REPUS Germany Female White 31.5 0 50 m 63 m OK
Romina WAGNER Germany Female White 31.5 0 50 m 63 m OK
Male results
Mateusz MALINA Poland Male White 113 0 178 m 226 m OK
Andrej ROPRET Slovenia Male White 100 0 140 m 200 m OK
Elmar KLIER Austria Male White 84 0 1 m 168 m OK
Michal SVADLENKA Czech Republic Male Red 0 0 26 m 159 m DQOTHER
Zan PETEK Slovenia Male White 77 0 109 m 154 m OK
Boris MILOSIC Croatia Male Red 0 0 123 m 150 m DQOTHER
Markus WURM Austria Male White 66 0 99 m 132 m OK
Balint NAGY Hungary Male White 64 0 50 m 128 m OK
Kamil VYSTEJN Czech Republic Male White 63 0 75 m 126 m OK
Arkadiy ZINCHUK Russian Federation Male White 61 0 81 m 122 m OK
Harald ALEXA Austria Male White 54.5 0 50 m 109 m OK
Axel KRAEMER Germany Male Yellow 49 1 60 m 100 m PEN
Robert TASIC Slovenia Male White 50 0 50 m 100 m OK
Marc DE BOER Netherlands Male White 39 0 50 m 78 m OK
Jakob GALBAVY Austria Male White 29 0 50 m 58 m OK